KPSS Geç Başvuruları Alınacak! Ödeme ve Başvuru İşlemleri

KPSS Geç Başvuruları Alınacak! Ödeme ve Başvuru İşlemleri

2021 KPSS geç başvuru günü işlemleri kapsamında ödeme ve başvurular alınacak. Normal süresi içerisinde yapılmayan KPSS başvuruları 2 günlük süre içerisinde yapılabilecek. İşte KPSS başvuru detayları.

ÖSYM’de 2021 KPSS geç başvuru işlemleri alınacak. Adaylar ÖSYM internet sitesi üzerinden hem ödeme işlemlerini hem de başvuru işlemlerini 2 günlük süre içerisinde tamamlamaları gerekiyor. İşte 2021 KPSS oturum tarihleri ile başvurularına dair tüm detaylar.

KPSS GEÇ BAŞVURULARI

2021 KPSS için geç başvuru gününde adaylar oturum ücretlerini % 50 artırımlı ödemek durumundalar. Geç başvuru günleri 22 ve 23 Haziran 2021 tarihleri olarak açıklandı. Gerek ödeme gerekse başvuru işlemleri sadece bu iki günlük süreçte tamamlanması gerekmektedir.

2021 KPSS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ ÜCRETLERİ

Normal süresindeki ücretler: KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu ve Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) 90 TL'dir. (Toplam 180 TL). KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) 65 TL'dir. ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) 90 TL'dir.

Geç başvuru günlerinde ise adaylar tüm oturum ücretlerini % 50 artırımlı olarak ödemeleri gerekmektedir. ÖSYM ödeme internet sitesi üzerinden ödemelerinizi, Aday İşlemleri Sistemi AİS üzerinden de başvurularını 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde tamamlayabilirsiniz.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.