KPSS Lise Sınava Giriş Yerleri Belli Oldu

KPSS Lise Sınava Giriş Yerleri Belli Oldu

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 KPSS Lise Sınava Giriş Yerleri ÖSYM Başkanlığınca Açıklandı. 2016 KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgeleri İçin Tıklayınız.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim (lise) düzeyinde sonu çift sayılı biten yıllarda iki yılda bir yapılmaktadır. Milyonlarca Lise Mezunu memur adayının gözü bu yıl yapılacak olan 2016 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında.

Lise mezunlarının gireceği Kamu personeli Seçme Sınavı 2016 KPSS giriş yerleri belli oldu. ÖSYM başkanlığı yaptığı açıklamanın ardından KPSS sınava giriş yerlerini duyurdu.

ÖSYM Başkanlığı 'nca yapılan açıklamaya göre 20 Kasım 2016 tarihinde saat 10:00 ’da uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016 KPSS Ortaöğretim Lise) başvuran adayların, sınava girecekleri bina, salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin resmi  internet adresinden edineceklerdir.

Temel Kurallar: Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya pasaportunu yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.