KPSS Merkezi Atamada Kadro ve Kontenjanlarda Yarın Son Gün (Lise MYO Lisans)

KPSS Merkezi Atamada Kadro ve Kontenjanlarda Yarın Son Gün (Lise MYO Lisans)

KPSS 2022/1 merkezi atama memur alımı başvuruları kapsamında lise, önlisans ve lisans kontenjanlar belirleniyor. Merkezi atama öncesi kurumlar tüm kontenjan taleplerini online olarak yapıyor. İşte detaylar.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2022/&1 için ilk süreç tamamlanıyor. Merkezi atama kadroları öncesinde kurumlar kadro ve kontenjan taleplerini iletiyor. Adayların beklentileri, 2022 yılı merkezi atama başvuru süreci ve gerekli tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte süreç ve önemli bilgiler.

Lise, Önlisans, Lisans kadrolu memur alımı

Kamuya KPSS 2022/1 ile merkezi atama kapsamında lise, önlisans ve lisans memur alımları için ilk aşama olan kurumların online kadro talebi süreci tamamlanıyor.

Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kamu iktisadi teşebbüsleri KİT’ler olmak üzere online olarak ne kadar memur atamasına ihtiyaçları olduklarını iletme süreci tamamlanıyor. Cumhurbaşkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığına kadro talepleri iletiliyor. Süreç 22 Mayıs 2022 itibarıyla tamamlanacak.

KPSS 2022/1 kontenjanları artırılsın

Milyonlarca KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu aday 2022/1 merkezi atama tercihlerinden oldukça yüksek kontenjan bekliyor. Salgından sonraki süreçte adayların tüm kurumlar bazında ce unvanlar bazında yüksek kontenjan talepleri devam ediyor. KPSS adaylar tercihlerde düşük kontenjan ve yaş şartından dolayı yıllardır atanamama sorununun artık bir nebze de olsa bu yıl sona ermesini talep ediyor ve bekliyor.

KPSS tercihleri ne zaman?

KPSS 2022/1 dönem olmak üzere KPSS tercihleri 30 Haziran ile 7 Temmuz 2022 tarihlerinde olacak. İlk aşaması yarın tamamlanacak olan KPSS maratonunda adayların beklentisinin bu yıl artık karşılanmasını bekliyor ve adaylar adına talep ediyoruz. Sizler de hemen bu haberimize KPSS merkezi atama kontenjanlarına dair tüm talep, yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum