KPSS Şartsız 30 Bin Personel Alımı 2016

KPSS Şartsız 30 Bin Personel Alımı 2016

Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından İlanlar Yayınlandı. Bu Yıl İçerisinde Toplam 30 Bin Personel Alınacak. Başvuru İçin İlköğretim, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları İçin KPSS Şartı Aranmayacak.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmalar dahilinde yapılan ihraçlar sonrasında Türk Silahlı Kuvvetlerin de personel açığı oluştu. Oluşan personel açığını karşılamak için TSK tarafından 30 bin personel alımı yapılacak. Kuvvet Komutanlıkları tarafından yayınlanan ilanlarda ki şartlar şöyle;

Sözleşmeli Er alımına başvuru için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı; İlköğretim (Ortaokul) mezunları için; Askerlik hizmetini yapıyor veya yapmış olmak, En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir. Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir. Ortaöğretim (Lise) Önlisans Lisans ve üzeri mezunlar için; Askerlik şartı yok.

Uzman Erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması, En az lise veya dengi okul mezunu olması, 01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Halen Askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, 13 Kasım 2016 tarihi itibari ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalması (Askerlik hizmetini uzun dönem yapmakta olan erlerden 13 Mayıs 2016 tarihinden sonra askerlik hizmetine başlayan adaylar başvuramaz, askerlik hizmetini kısa dönem yapmakta olan erbaş erler için bu şart aranmaz.)

Astsubay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, alım yapılacak ekteki tabloda belirtilen önlisans düzeyi öğrenim programlardan mezun olması şart. 01 Ocak 1989 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir, Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1984 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, lisans düzeyi öğrenim programlardan mezun olması, 01 Ocak 1989 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1984 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

Türk Silahlı Kuvvetleri personel ihtiyacını karşılamak için 1.322 subay, 3.547 astsubay, 7.159 uzman erbaş ve 11.907 sözleşmeli erbaş/er alınması bekleniyor. Harp okullarına 3.491 ve MYO'na 1.811 öğrenci alımı yapılacak toplamda 30 bin personel alımı yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı için Tıklayınız.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı İçin Tıklayınız.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı İçin Tıklayınız.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Astsubay Alımı İçin Tıklayınız.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Astsubay Alımı İçin Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum