KPSS Şartsız En Az Lise Sekreter Personel Alımı Başladı (Başvuru Ekranı)

KPSS Şartsız En Az Lise Sekreter Personel Alımı Başladı (Başvuru Ekranı)

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız yeni memur personel alımı başvuruları alıyor. Sözleşmeli statüde olmak üzere sekreter alımına kimler başvurabilir? İşte KPSS’siz yurtdışı personel atama başvuru tüm detayları.

T.C. Muskat Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu yayımlandı. Online başvuru süreci devam ediyor. Başvuruları ve gerekli tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız ve KPSS şartı olmayan Dışişleri Bakanlığı kamu personel alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Askerlikle ilişiği olmamak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek şartları var.

Sekreter personel alımı başvuru belgeleri

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Başvurular 5 Eylül 2022 Pazartesi TSİ 10:00 ile 5 Ekim 2022 Çarşamba günü TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için başvurular 5 Ekim’e kadar online olarak yapılması gerekiyor. Gerekli belgelerin ise ilgili birime 12 Ekim’e kadar posta ile veya şahsen ulaştırılması şartı var. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-personel-alimi.20220920085045.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum