KPSS Şartsız Memur Alımı Yapan Kurumlar

KPSS Şartsız Memur Alımı Yapan Kurumlar

Kamuya, nadir görülen alımlardan bir tanesi yapılıyor. Yapılan sayı yaklaşık 73 bini buldu. Peki KPSS şartsız memur olabilmek için şartlar neler?

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kamudan binlerce kişi uzaklaştırıldı. Devlet de sosyal devlet politikasını uygulayabilmek için halkına hizmeti en iyi şekilde yapabilmek amacıyla boş kadrolara yeni alımlar yapmaya başladı. Haliyle bu boş kadrolardan bazıları da KPSS şartsız alım için bekliyor. İşte KPSS şartı olmadan sınavsız alım yapan kurumların listesi :

Daha önce yapmış olduğumuz kamuya 73 bin personel alımı haberini okumak için tıklayınız.

Sayıştay Başkanlığı KPSS şartı aramadan 45 Denetçi Yardımcısı almaktadır. İlan için son başvuru tarihi 10 Aralık olarak beliritilmiştir. Adayların, ÖSYM'nin gerçekleştirmiş olduğu sınavlardan başarılı olması beklenmektedir. Sayıştay Başkanlığı personel alımı hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Hava Harp Okulu subay alımı yapmaktadır. 1. Sınıf öğrencileri için yaş sınırı en fazla 21, 2. sınıf öğrencileri için yaş sınırı en fazla 22 ve diğer alımlar için yaş sınırı en fazla 22 olarak belirtilmiştir. Alımlarad KPSS şartı koşulmamıştır. Hava Harp Okulu alımlarında bulunduğu sınıfa göre başvuru tarihleri değiiklik göstermektedir. Hava Harp Okulu alımları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı da 15 bin öğretmen alımı yapmaktadır. 1 Eylül tarihinde gelen yeni bir haberle Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 bin öğretmen daha alınacağını duyurulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımı yaparken bazı bölümlerde ÖABT sınav şartı aramamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu 15 bin öğretmen alımı haberine ulaşmak için tıklayınız.

KPSS Şartsız 10 Bin Özel Harekat Polisi alınacak. Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un yaptığı açıklamaya göre kamuya KPSS şartı olmadan 10 bin özel harekat polisi alınacak. 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de duyurulan 10 bin özel polis alımı şartlarında yaş sınırı da bulunmakta. Adaylarda yaş sınırı en fazla 28 yaş olarak belirtilmiştir. Lise, önlisans ve lisans olmak üzere başvurular alınacaktır. 10 bin özel harekat polisi alımları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

TÜBİTAK 255 personel alımı yapmaktadır. TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü için 200, Kamu Sertifikasyon Merkezi için 25, Siber Güvenlik Enstitüsü için 30 personel istihdam edecektir. Son başvuru tarihi 1 Eylül olarak belirtilmiştir. Adaylarda KPSS şartı aranmamaktadır. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 20 bin sözleşmeşi sağlık personeli alımı yapacaktır. Bakan Akdağ’ın yaptığı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı Eylül ayına yetişmese dahi sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Başvurularda adayların KPSS puan sıramaları göze alınacaktır. Sağlık Bakanlığı personel alımı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 3 bin hakim ve savcı alıyor. Bu alımlar içinde KPSS şartı koşulmamış. Başvurular, 11-20 Ekim 2016 arasında internet üzerinden veya ÖSYM başvuru merkezlerini ziyaret ederek gerçekleştirilebilir.

KPSS şartı olmadan sınavsız memur alımı yapan kurumlar ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilmiştir. KPSS şartı olmadan göreve başlamak isteyen adayların bazı şartları taşıması istenmektedir. Sınav şartı koşulmaksızın alım yapan kurumlar şu şekilde listelenmiştir :

Cumhurbaşkanlığı Memurlukları, TBMM Memurlukları, Bakan Yardımcılıkları, Başbakan Başmüşavirleri, Savunma Sanayi Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcılar ve Daire Başkanları, TOKİ, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği Kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Kadroları olarak paylaşılmıştır.

Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, TÜİK-AB Memurlukları, Bakanlar Kurulu Sekreterliği, Milli Savunma Bakanlığı, Diyanet, MİT, Milli Savunma Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Özel Kalem Müdürlükleri ve Vali kadroları da KPSS şartı aramaksızın personel alımı yapmaktadır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum