KPSS Sınav Ücretlerine Gösterdiğimiz Tepki İle İndirim Yapıldı

KPSS Sınav Ücretlerine Gösterdiğimiz Tepki İle İndirim Yapıldı

13 Mart 2017 Tarihinde Yayınlanan 2017 KPSS Sınav Ücretleri İle İlgili İmza Kampanyamız başarıya ulaştı. Yoğun katılım sonrasında yetkililerin dikkatini çekmeyi başaran memur adayları gösterdikleri yoğun ilgi sonrasında ÖSYM sınav ücretlerinde büyük bir i

13 Mart 2017 tarihinde 2017 yılı KPSS başvuru kılavuzu yayınlanmıştı. Gerek Facebook safamızdan gerekse sitemize ulaşan talepler doğrultusunda adayların mağdur edildiği görülmekteydi. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sınav ücretlerinin kaldırılması veya düşürülmesi için adaylardan Cumhurbaşkanlığı 'na başvuru çağrısında bulunmuştuk.

ÖSYM Başkanlığı 'nca 15 Mart 2017 tarihinde yapılan açıklamaya göre daha önceden 420 TL olarak belirlenen sınav ücreti 180 TL 'ye indirildi. İşte Yapılan resmi açıklama:

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00'da, öğleden sonra oturumlarının 14.30'da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.