Kültür 700 Arkeolog Restoratör Sanat Tarihçi Alacak! Başvuru Ne Zaman

Kültür 700 Arkeolog Restoratör Sanat Tarihçi Alacak! Başvuru Ne Zaman

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2021 yılı 700 yeni kamu personeli alımı bekleniyor. Adaylar artık ilana odaklandı. İşte detaylar ve şartlar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2021 yılı için açıklanan 700 kadroya başvurular 11 aydır bekleniyor. Neredeyse 1 yıla yakın süredir Kültür Bakanlığı yeni memur alımı ilanı bekleniyor. Alım yapılacak branşlar ve başvuru şartları nelerdir? İşte detayları İle Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 yeni kamu personeli alımı süreci.

kultur.jpg

Bakan Ersoy’un Müjdesinin Üzerinden 11 Ay Geçti

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yeni 700 kadroya başvuru ilanı 2 Kasım 2020 tarihinden beri bekleniyor. Bakan Mehmet Nuri Ersoy müjdeyi vermesinin ardından heyecanlanan ve süreci bekleyen adaylar için maalesef bekleme devam etti. Peki hangi branşlarda alımlar olacak ve şartlar neler olacak? İşte detaylar:

Restoratör, Müze Araştırmacısı ile Arkeolog alımı ne zaman başlayacak?

2 Kasım 2020’den beri olmak üzere adaylar 11 ayı aşkın süredir bekliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tam da 2 Kasım’da açıklama yaparak 700 yeni kadro için başvuru alınacağı müjdesi vermişti, ancak süreç başlayamadı. İşte alım yapılacak branşlar ve şartları.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 Memur Alımı Branşları

Bakanlık bünyesinde alım yapılacak branşlar şu şekildedir:

  • Arkeolog,
  • Sanat Tarihçi,
  • Restoratör unvanlarında kamu personeli alımı olacak.

İşte unvanlar bazından tüm şartlar:

Arkeolog alımları başvuru şartları nelerdir?

Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümü mezun olmak gerekiyor.

Sanat tarihçi (müze araştırmacısı) alımları başvuru şartları nelerdir?

Sanat Tarihi bölümü mezunu olmak gerekiyor.

Restoratör alımları başvuru şartları nelerdir?

Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında, üniversitelerin ilgili önlisans ve lisans programlarından mezun olmak veya Mimarlık, Mühendislik, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Dil ve Tarih-Coğrafya fakültelerinin taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında lisansüstü programlarından mezun olmak gerekiyor.

700 kadroya ilanın yayımlanması için gündemde kalınması için YORUM ve PAYLAŞIMLARINIZ önemli! Hemen yorum yazabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
65 Yorum