Kültür Bakanlığı 149 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür Bakanlığı 149 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

KPSS 55 puan şartı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli 149 kamu personel alımı başvuruları bugün alınmaya başladı. Kültür Bakanlığı atama süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde KPSS 55 puan şartı ile adayların başvuru yapabileceği kadrolara 149 memur alımı bugün başladı. Sözleşmeli 4/B memur atama süreci, şartlar ve başvurulara dair tüm hususları bu haberimizde İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık.

Kültür Bakanlığı memur alımı kontenjan dağılımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı için 82 Temizlik Personeli alımı, 64 Şoför alımı, 3 Bahçıvan alımı olmak üzere toplam 149 sözleşmeli personel alımı başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı genel başvuru şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara haiz olması gerekiyor. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları da genel hususlar arasındadır.

KPSS puan şartı itibarıyla KPSSP94 puan türünden en az 55 ve daha yukarı puan almak ve KPSSP93 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almak şartı var.

Memur alımı mezuniyet şartları

14 Şoför kadrosuna 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık) bölümlerinden mezunlar,

40 Şoför kadrosuna Lise ve dengi okul mezunları,

10 Şoför kadrosuna Lise ve dengi okul mezunları,

82 Temizlik Personeli kadrosuna Lise ve dengi okul mezunları,

1 Bahçıvan kadrosuna 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olmak veya herhangi bir Önlisans mezunları,

2 Bahçıvan kadrosuna Tarım/Ziraat Meslek Lisesi mezunu olmak veya Lise ve dengi okul mezunları başvurabilir.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 memur alımı için başvurular 25 Nisan ile 9 Mayıs 2022 tarihleri arasında olacak. İşte sürece dair gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kultur-bakanligi-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum