Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 2100 Memur Alımı Kontenjanı Bekleniyor

Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 2100 Memur Alımı Kontenjanı Bekleniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 700 kadro açıklanmasının üzerinden 1 yıldan da fazla süre geçti. Adaylar unutmadığı gibi artık kontenjanın 3 katına çıkması şart!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde geçtiğimiz yıl için 700 kontenjan sözü verilen fakat yapılmayan atama için artık bu sene en az 3 katı kadar olmak üzere 2 bin 100 kadro verilmesi en büyük beklenti. İŞ İLANLARI KARİYER olarak Ocak ayı itibarıyla beklenen müze personeli alımlarını gündeme getiriyoruz.

Arkeolog, Restoratör, Sanat Tarihçi Alımları Bekleniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2021 yılı bütçe görüşmesi 2020 Kasım ayında gerçekleştirildi. O görüşmede neler konuşulduğunu hatırlatacak olursak; Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy tarafından 700 kadroya atama yapılacağı müjdesi verilmişti. KPSS adayları da bu atama müjdesi için oldukça sevinmişti ama 1 yıldan çok fazla zaman geçmesine rağmen maalesef atamadan ses seda yok!

mehmet-nuri-ersoy.jpg

Personel alımı 2022 için 2100 olmalı

Adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığı kadroları için yapılacak Arkeolog alımı, Restoratör alımı ile Sanat Tarihçi alımı için kontenjanların üç kat artırılmasını talep etmenin yanı sıra OCAK 2022 itibarıyla da başvuru ilanının yayımlanmasını bekliyor.

restorator.jpg​​​​​​​

Müze personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 2022 yılı en az 2 bin 100 kadro için olması istenen başvurulara dair branşlar bazında mezuniyet şartları da şu şekildedir: Adayların başvuru için;

muze-arastirmacisi.jpg​​​​​​​

  • Arkeolog alımına Arkeoloji, arkeoloji ve sanat tarihi, klasik arkeoloji, prehistorya, protohistorya ve önasya arkeolojisi, protohistorya ve ön asya arkeolojisi, prehistorik arkeoloji, tarih öncesi arkeolojisi bölümü mezunları,
  • Sanat tarihçi (müze araştırmacısı) alımına Sanat tarihi bölümü mezunları başvuru yapabilir.
  • ​​​​​​​Restoratör alımına Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında, üniversitelerin ilgili önlisans ve lisans programlarından mezunları ile mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, güzel sanatlar, dil ve tarih-coğrafya fakültelerinin taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon, konservasyon ve mimari restorasyon konularında lisansüstü mezuniyeti olanlar başvuru yapabilir.

arkeolog-alimi.jpg​​​​​​​

Sizler de İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz. İlan yayımlanır yayımlanmaz aşağıdaki sosyal mesya hesaplarımızda ve aşağıdaki internet sitemizde anında öğrenebileceksiniz:

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum