Kültür Bakanlığı 206 Memur Alımı Başvurular ve Sonuçlar Açıklandı (2 İlan)

Kültür Bakanlığı 206 Memur Alımı Başvurular ve Sonuçlar Açıklandı (2 İlan)

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 2 farklı ilan için başvuru sonuçları ile nihai sonuçlar açıklandı. Avukat, Çocuk Gelişimcisi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Arkeolog, Müze Araştırmacısı sonuç ve sözlü duyurusu bu yazımızda.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2022 yılı kamu personel alımları kapsamında 2 farklı ilan için başvuru ile atama sonuçları açıklandı. Bakanlık 69 sözleşmeli personel alımı (arkeolog ve müze araştırmacısı) sonuç duyurusu ile 137 sözleşmeli personel alımı (avukat, çocuk gelişimcisi, koruma ve güvenlik görevlisi) sonuç duyurusu yayımlandı. İşte sürece dair detaylar.

Arkeolog ve müze araştırmacısı alımı sonuçları

Bakanlıktan yapılan açıklamada başvuruları 11 Nisan 2022-25 Nisan 2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (40 Arkeolog ve 29 Müze Araştırmacısı) alımı kapsamında başvuran adaylar, il tercihlerine ve puan sıralamasına göre, sonuçlarına Kariyer Kapısı internet adresinden erişim sağlayabilecekleri belirtildi.

Kariyer Kapısında kendi durumunu “Değerleme aşamasına katılmaya hak kazandınız.” olarak gören adaylar Sözlü Sınava katılmaya hak kazandığı belirtildi. İtiraz süreci 5 gün içinde tamamlanacak. Ardından adayların sözlü sınav tarihleri ve nihai sözlü sınav listesi açıklanacak.

Avukat, çocuk gelişimcisi, koruma ve güvenlik görevlisi alımı sonuçları

137 sözleşmeli personel alımı (avukat, çocuk gelişimcisi, koruma ve güvenlik görevlisi) sonuç duyurusu yayımlandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada başvuruları 11 Nisan 2022-25 Nisan 2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (6 Avukat, 4 Çocuk Gelişimcisi, 127 Koruma ve Güvenlik Görevlisi) alımı kapsamında başvuran adaylar, il tercihlerine ve puan sıralamasına göre, sonuçlarına Kariyer Kapısı internet adresinde açıklandığı belirtildi.

Kültür Bakanlığı memur alımı sözlü ve sonuç duyurusu

69 memur alımı ile 137 memur alımı sözlü ve sonuçlarına dair detaylar Kültür Bakanlığı tarafından açıklanacak. Ayrıca atamalara dair asil adaylara ilişkin yapılacak işlemler hakkında daha sonra duyuru yapılacaktır. İş ilanları kariyer olarak sürece dair tüm detayları sizler için takip etmekteyiz.

Kariyer kapısı sonuç sorgulama.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum