Kültür Bakanlığı 52 Şehirde Kütüphaneci Alımı Yarın Başlıyor! İl İl Kontenjanlar

Kültür Bakanlığı 52 Şehirde Kütüphaneci Alımı Yarın Başlıyor! İl İl Kontenjanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Aralık ayı 110 yeni kamu personel alımı başlıyor. 52 şehir için açıklanan ilana dair tüm detayları, başvuru şartlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı için sözleşmeli 110 kamu personel alımı yapılacak. Bakanlık Aralık ayı 110 sözleşmeli 4/B kütüphaneci alımı başvuruları 5 Aralık 2022 tarihi itibarıyla alınacak. Kamu personel atama başvuru süreci, tüm şartlar ve başvuru yapılacak illerle kontenjanları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru (genel şartlar)

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, TCK’daki belirtilen suçlardan mahkum olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları yer alıyor. Ayrıca adayların KPSSP3 puan türünden en az 70 ve daha üzeri puan alması şartları var.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı mezuniyetler

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli 110 kütüphaneci bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden lisans mezuniyeti olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Sözleşmeli memur alımı yapılacak 52 şehir ve kontenjanları

Adıyaman 1, Afyonkarahisar 3, Aksaray 1, Amasya 1, Antalya 1, Ardahan 2, Aydın 2, Balıkesir 2, Bilecik 2, Bingöl 1, Bolu 2, Burdur 4, Bursa 2, Çanakkale 2, Çankırı 1, Denizli 4, Diyarbakır 1, Düzce 2, Edirne 1, Elazığ 3,  Erzincan 4, Erzurum 3, Eskişehir 2, Gaziantep 1, Giresun 2, Gümüşhane 3, Isparta 2, İzmir 9, Karabük 1, Kars 1, Kastamonu 3, Kayseri 3, Kırıkkale 1, Kırklareli 2, Kocaeli 2, Kütahya 3, Manisa 1, Mardin 2, Mersin 1, Muğla 2, Muş 2, Nevşehir 2, Rize 4, Sakarya 3, Sivas 3, Şanlıurfa 3, Şırnak 1, Tekirdağ 2, Tokat 1, Trabzon 1, Tunceli 1, Van 1 olmak üzere 110 kadro var.

Kütüphaneci alımı başvuru süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı kütüphaneci alımları kapsamında yeni memur personel alımları için başvurular Aralık ayında olacak. Başvuru iş ve işlemleri 5 Aralık ile 19 Aralık 2022 tarihlerinde olacak. İşte tüm detayların yer aldığı kılavuzu.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kultur-bakanligi-kutuphaneci-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum