Kültür Bakanlığı Yüksek Maaşla 10 Sözleşmeli Personel Alımları

Kültür Bakanlığı Yüksek Maaşla 10 Sözleşmeli Personel Alımları

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre daimi kadroda KPSS puan sınırı ve ikamet şartı olmadan sözleşmeli 10 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere daimi kadroda KPSS puan sınırı ve İkamet şartı olmadan yüksek maaşla toplam 10 sözleşmeli personel alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 17 – 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında (31 Mayıs dahil) yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını elektronik ortamda Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden Online olarak yapacaklardır.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek şartları aranmaktadır.

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (1 personel)

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelemek, Kullanıcı sayısı 5.000'den fazla olan büyük çaplı en az bir (1) adet projede görev almış olmak ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Kıdemli Sistem Uzmanı için aranan nitelikler (1 personel)

En az 1.000 (bin) iç veya 10.000 (on bin) dış kullanıcısı bulunan orta ve büyük ölçekli kurum ya da işletmelerde sistem yöneticisi veya sistem mühendisi olarak en az 5 (beş) yıllık tecrübe sahibi olmak ve belgelemek, Microsoft Server, Microsoft Exchange Server, Microsoft Sharepoint Server, Active Directory, DNS, DHCP, NPS, WSUS, File Server, Certification Autorithy Microsoft System Center ürünleri konularına hakim olmak, kurulum, konfîgürasyon ve sorun çözümleme tecrübelerine sahip olmak ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (1 personel)

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 5(beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelemek ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı için aranan nitelikler (1 personel)

Büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde veya milli güvenliği tehdit edebilecek ya da kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik türdeki verilerin bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarında yahut en az 1.000 (bin) iç veya 10.000 (on bin) dış kullanıcısı bulunan özel sektördeki sistem merkezlerinde bilgi güvenliği uzmanı veya sistem yöneticisi (admin) veya bilişim ağları yöneticisi (network admin) olarak en az 5 (beş) yıl çalıştığını belgelemek ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Yazılım Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (3 personel)

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelemek ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Yazılım Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (2 personel)

Yazılım, yazılım tasarımı, web arayüz tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelemek ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (1 personel)

Yazılım, yazılım tasarımı, web arayüz tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelemek ve diğer teknik özelliklere sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.