Kültür ve Turizm Bakanlığı 150 Memur Kadrosuna GYS Duyurusu Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 150 Memur Kadrosuna GYS Duyurusu Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından personeller için görevde yükselme sınav duyurusu yayımladı. Bakanlık GYS duyurusu ve şartlarına dair detaylar İş İlanları Kariyer sayfalarımızda ulaşabilirsiniz.

17 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bakanlık personeli için görevde yükselme sınavı duyurusu yayımlandı. 150 memur kadrosu için görevde yükselme duyurusu şartlarına ve tüm detaylarına bu haberimizde ulaşabilirsiniz.

150 Memur Kadrosu Kontenjan Dağılımı

52 Şube müdür, 94 kütüphane müdürü, 14 müze müdürü ve 30 avukat kadrosuna Görevde Yükselme Sınavı yapılacak.

GYS Başvuruları Nasıl Olacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığında Görevde yükselme sınavına katılmak isteyen personeller İntranet üzerinden ana sayfada yer alan "Uygulamalar" bölümünde bulunan “Sınav Başvuru Sistemi” başlıklı bağlantıya tıklayarak başvurabileceklerdir.

Sınav Başvuru Tarihleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı GYS Sınav başvuruları Sınav Başvuru Sisteminin 14 Aralık 2020 tarihinde açılmasıyla başlayacak ve 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir.

Sınava tabi olarak görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalarda aranılacak şartlar kapsamında başvuru özel şartları da bulunmaktadır. Şube müdürü, kütüphane müdürü, müze müdürü kadrolarına atanabilmek için, Avukat kadrosuna atanabilmek için başvuru şartları ve tüm hükümlere aşağıdaki başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Avukat Kadrosuna Atanabilme Şartları

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak, Yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak unvan değişikliği sınavında başarılı olmak şartları aranacaktır. Diğer kadrolara başvuru şartlarına dair tüm detaylara başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum