Kültür ve Turizm Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Yeni 167 Memur Alımı Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Yeni 167 Memur Alımı Açıklandı

Lise, önlisans ve lisans mezunu yeni 167 kamu personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kültür Bakanlığı memur alacak. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurulara dair bilgilerin yer aldığı haberimiz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 167 sözleşmeli personel alımı yeni duyuru yayımlandı. Mülakat yapılmayacak. Yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli 96 Büro Personeli, 6 Bahçıvan ve 65 Temizlik Personeli alımı için yeni başvuru kılavuzu yayımlandı. Sürece dair tüm detayları ve başvuruları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür Bakanlığı memur alımı şartları

Başvuru için 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartlar aranıyor. Bu kapsamda başvuru yapabilmek için;

Türk Vatandaşı olmak,

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunundaki cezai hükümlere haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

KPSSP93 ve P3 puan türünden en az 60, KPSSP94 puan türünden en az 55 ve daha yukarı puan almak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak gerekiyor.

İşte mezuniyetler bazında tüm şartlar.

Memur alımı başvuru mezuniyetler ve kontenjanlar

51 BÜRO PERSONELİ alımına Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Başvuru Yapılabilecek İller ve Kontenjanlar (51): Adana (1), Aksaray (1), Amasya (1), Antalya (1), Aydın (1), Balıkesir (1), Batman (1), Bilecik (2), Bitlis (1), Burdur (1), Bursa (1), Çorum (1), Edirne (1), Erzurum (1), Iğdır (1), İstanbul (20), Kütahya (1), Kahramanmaraş (1), Mardin (5), Muğla (1), Muş (1), Rize (1), Samsun (1), Sivas (1), Tunceli (1), Yozgat (1), Zonguldak (1) için olacak.

2 BÜRO PERSONELİ alımına Medya ve İletişim, Sosyal Medya Uzmanlığı, Sosyal Medya Yöneticiliği Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

3 BÜRO PERSONELİ alımına Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Ankara (1), İstanbul (2) için olacak.

9 BÜRO PERSONELİ alımına Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Halkla İlişkiler Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.İstanbul için olacak.

9 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

1 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, İngiliz Dili ve Kültürü, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim- Tercümanlık, Çeviribilim (İngilizce) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul ili için olacak.

1 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Arapça) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

1 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Fars Dili ve Edebiyatı, Farsça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Farsça) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

10 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat Fakültelerinin bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

2 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İstatistik bölümünden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. Ankara (1), İstanbul (1) için olacak.

2 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Tarih bölümünden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

2 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

2 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümünden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

1 BÜRO PERSONELİ alımına Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Grafik Tasarımı bölümünden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

4 BAHÇIVAN alımına 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

2 BAHÇIVAN alımına pozisyonda 2 sözleşmeli personel Tarım/Ziraat Meslek Lisesi ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

65 TEMİZLİK PERSONELİ alımına Lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. İstanbul için olacak.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı için başvurular online olarak 22 Haziran ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasında olacak. Başvuru ekranı açıldığından İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kultur-bakanligi-memur-alimi.20220618132827.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum