Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli 400 Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli 400 Personel Alımı

13 Temmuz 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı 400 sözleşmeli personel alımı için ilan yayınladı. İlanın detayları haberimizde bulunmaktadır. Başvurular 28 Temmuz 2016 tarihinde sona erecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı ilanda personel alımı ile ilgili bazı detaylar verdi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere,200 kişi Kütüphaneci, 100 kişi Arkeolog , 100 kişi Müze Araştırmacısı, pozisyonlarında KPSS (B) grubu KPSS P3 puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav ile toplam (400) adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar kamu haklarından mahrum bulunmamak , Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı mahkum olmamak , askerlik çağına gelmemiş bulunmak , askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak , görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gibi çeşitli koşullar arandı.

Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan , başvuru tarihi itibariyle KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla müracaat edenler en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır.

Kütüphaneci alımı için : Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak

Arkeolog alımı için : Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak

Müze Araştırmacısı alımı için : Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; Sanat Tarihi programından,  Antropoloji programından, Hititoloji programından,  Etnoloji, Türk Halk Bilimi, Türk Halkbilimi, Halk Bilimi veya Halkbilimi programlarından birinden, Tarih programından, Sümeroloji programından,  Arap Dili ve Edebiyatı programından, veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.