Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 13 Memur Alımı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 13 Memur Alımı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 9 Ağustos 2017 tarihinde 13 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular 5 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olup 14 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtil

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 9 Ağustos 2017 tarihinde 10 Uzman Personel, 2 Destek Personeli ve 1 İç Denetçi olmak üzere toplamda 13 memur alımı yapacağını açıkladı.

Belirtilen kadrolarda görev yapmak isteyen adaylar için başvurular 5 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olup 14 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu adresine yapılacaktır.

İstihdam edilecek personeller Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinden birinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın uygun göreceği şekilde istihdam edilecektir. İlana KPSS şartı olmadan da başvuru yapılabilmektedir. Adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

Başvuru için genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemi olmamak olarak belirtilmiştir.

2 Destek Personeli alımı için: Başvuru yapacakların işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, muhasebe, arşivcilik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSS şartı olmadan başvuru yapmak isteyen adayların 50 yaşını doldurmamış olması ve en az 3 yıl başarılı olarak görev yapmış olması şartı yer almaktadır. KPSS şartı ile başvuracak olan adaylarda 2017 yılında yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olma şartı koşulmuştur.  

10 Uzman Personel alımı için: Adayların işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, istatistik, uluslararası ilişkiler, şehir ve bölge planlama, sosyoloji, hukuk, matematik, mühendislik, mimarlık bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSS şartı olmadan başvuru yapacak olan adayların Son beş yıl içerisinde Yabancı Dil Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmak, 50 yaşını doldurmamış olmak ve en az 5 yıl fiilen başarılı olarak çalışmış olma şartı yer almaktadır. KPSS şartıyla başvuru yapacak adayların 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 80 puan almış olması ve YDS’den en az 70 puan alması gerekmektedir.

İç Denetçi alımında adayların hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, matematik, sosyoloji, mimarlık gibi bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Son 5 yıl içinde yapılan YDS’den en az 70 puan almış olma şartı yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.