KUZKA yarışma sınavı ile 6 kamu personeli ilanı yayımlandı

KUZKA yarışma sınavı ile 6 kamu personeli ilanı yayımlandı

13 Ekim 2020 Resmi Gazete kamu personeli alım ilanları yayımlandı. Kalkınma Ajansları bünyesinde yer alan istihdam ilanlarında açıklanan bilgilere göre; KPSS puanı ile toplamda 6 kişilik işe alım yapılacaktır. Detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde merkezi şehirler odaklı olmak üzere bölgesel anlamda kamu hizmeti vermeye devam eden Kalkınma Ajansları dahilinde gerçekleştirilmeye devam edilen kamu personeli alım süreçlerine yenileri eklendi.

Nitelikli memur alımı alanında takip edilen iş ilanları kapsamında yayımlanan istihdam bilgileri; 13 Ekim 2020 Resmi Gazete aracılığı ile yayımlandı ve kurum tarafından adayların başvuru yapacakları sürece dair bilgiler ile başvuru şartları açıklandı.

KUZKA Personel Alımı

TR82 Düzey 2 Bölgesi’nde (Çankırı, Kastamonu, Sinop İlleri) kamu hizmetine devam eden kalkınma ajansı olan T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) bünyesinde kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

KUZKA dahilinde toplamda 6 kişilik personel alımı için kontenjan açıldığı beyan edildi. Adayların bilgisine sunulan kılavuzda açıklanan bilgilere göre; 1 İç Denetçi, 5 Uzman Personel istihdamı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

12 Ekim 2020 Resmi Gazete ilanı olarak yayımlanan KUZKA personel alımı başvuruları 2 Kasım 2020 tarihinde başlayacaktır. Her aday için önem arz eden başvuru süreci son olarak 13 Kasım 2020 tarihinde aktif olacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kurum tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvurular internet ortamında online olarak yapılacak olup; ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresinde yer alan başvuru linkinden süreç takip edilebilecektir. KUZKA resmi internet adresinde başvuru sürecine dair bilgilendirmeler yapılacaktır.

Başvuru Şartları

1 İç Denetçi alımı için başvuru yapacak olan adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının lisans alanlarından mezun olması gerekmektedir. kamu veya özel sektör ayrımı olmaksızın; 5 yıl tecrübe şartı arandığı beyan edilmektedir. YDS dil sınavından D düzeyinde asgari puan sahibi olan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

5 Uzman alımı için YDS dil sınavından asgari C puanı olan adayların başvuruları kabul edilecek olup; KPSS puanı için başvuru kılavuzunda yer alan tablolara uygun olan bölümlere denk bir şekilde en az 80 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Uluslararası Ticaret Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik Bölümü, Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunlarının başvuruları kabul edilecek olup; adaylar Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Kuzeykent Mah. Kayın Sokak No: 9 Merkez/KASTAMONU adresinde; sözlü yarışma sınavına tabi tutulacaktır. Sınav tarihi ajansın resmi internet adresinden açıklanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.