KYK Müdürü Öğrencilerle Tartıştı

KYK Müdürü Öğrencilerle Tartıştı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç eksiklikleri giderilmemiş yurtta kalmak istemeyen ve toplanan öğrencilerle tartıştı.

Tartışma esnasında bu yurda girerken, gelir durumunuza göre geldiniz. Burada bana ahkam kesmeyin. Herkesin gelir durumu ortada öyle geldi. Burda bulunanların 3’te 1’inize yakını da burslusunuz" diyerek mevcut şartları kabullenmelerini istedi.

KYK’ya bağlı Antalya Elmalı Hamdi Yazır Erkek Öğrenci Yurdu öğrenciler, yeni yapılan Muratpaşa Yurdu’na nakledildi. Yurda gelen öğrenciler güvenlik önleminin alınmadığı bazı kapı kilitlerinin olmadığı inşaat halindeki odalarda kalmak istemedi. Öğrenciler, kötü manzarayı anlatmak için yurt önünde toplandı. Toplanan öğrenciler inşaat halindeki odalarda kalmak istemedi. Öğrenciler, kötü manzarayı anlatmak için yurt önünde toplandı.

Burada öğrencilere hitap eden Antalya KYK Şube Müdürü Süleyman Dinç yurda 580 yeni öğrenci alındığını belirterek, şöyle dedi:Gençler bakın bunu bir daha konuşmayacağım. Bugün Elmalı Hamdi Yazır Yurdu’nda kalabilirsiniz. Benden nevresim istemeyin ve beni zora sokucu, beni tahrik edici şeyler yapmayın, mantıklı düşünün. Bu yurda girerken gelir durumunuza göre geldiniz. Burada bana ahkam kesmeyin. Klima, odam şudur budur demeyin herkesin gelir durumu belliydi ve öyle geldi. Üçte birinize yakını da burslusunuz bunun dönüşü yok boşa toplanmayın. Kendinize ve devletinize zarar verecek söz ve eylemlerde bulunmayın şahsi tavsiyem budur. İşletici firma su testi yaptığı için odalar sadece su oldu siz buradaki çamurla gittiniz, orası da çamur oldu. Başka hiçbir şey yok.dedi.

Eksiklikleri giderilmemiş yurtla ilgili sıkıntıları anlatan öğrenciler ise, Affedersiniz ahıra sokar gibi bizi buraya tıktılar bize dün akşam haber verildi. Buraya geldiğimizde odalar inşaat halindeydi ve odaların kapı kolu yoktur. Neden buradayız bilemiyorum" diyerek endişelerini dile getirdi.Bir öğrenci ise müdüre dönerek, "Biz mağdur olduk, başkaları mağdur olmasın" dedi.Toplanan öğrencilerin dağılması ve diger yurtlara yerleştirilmesiyle olaysız dağıldı öğrenciler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.