Lisans Önlisans Lise Mezunları KPSS 2021/1 Memur Alımında Yüksek Kontenjan Bekliyor

Lisans Önlisans Lise Mezunları KPSS 2021/1 Memur Alımında Yüksek Kontenjan Bekliyor

KPSS 2020/1 merkezi ataması için ilk aşama yaklaşıyor. Kurumlar talepleri iletecek. Milyonlarca KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu tüm kontenjanların arttırılmasını ve yıllardır düşük olan alımların en üst seviyede olmasını bekliyor.

2021 yılı merkezi atamasının ilk süreci için adaylar kurumların talep toplama iş ve işlemlerine odaklandı. Milyonlarca Kamu Personeli Seçme Sınavı “KPSS” adayı için merkezi atamada yüksek kontenjan bekliyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlarca KPSS adayı KPSS 2021/1 merkezi memur alımında yüksek kontenjan bekliyor.

Kamu Personeli Alımları

Kamuya 2021 yılı merkezi atama haricinde 10 binlerce atama tüm kurumlar tarafından alınmaya devam ediyor. Atamalarda sayıların düşük olmasından dolayı kurumlar bazında adayların beklentisi yüksek kontenjan! Milyonlarca KPSS adayı tüm mezunlar açıktan veya kurumlar bazında ayrı ayrı değil merkezi olarak yapılması isteniyor.

Merkezi Atamada Mülakat Yok

KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar merkezi atamaların yüksek kontenjanlı ve tek atama olması için sürekli olarak gündemi sarsmaya devam ediyor. KPSS merkezi atamalarda mülakat olmadığı için ve atamaların sadece KPSS puan üstünlüğüne göre yapıldığı için en temiz atama olarak daha yüksek kontenjanla yapılması bekleniyor.

Engelli Memur Alımları

2021 yılında gerek KPSS atamaları gibi EKPSS atamalarında da kontenjanların artırılması yönünde adayların taleplerinin karşılanması bekleniyor. Lise, önlisans, lisans mezunlarına hem KPSS merkezi atamalarda hem EKPSS atamalarında yüksek kontenjan verilmesi şart!

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum