Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak Önlisans Alımı Cevabı

Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak Önlisans Alımı Cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman soylu bir televizyon programında Emniyet Genel Müdürlüğünün gücüne güç katmak için önümüzdeki aylarda planlanan polis alımlarına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Önlisans Mezunları POMEM'e Başvurabilecekmi Bakan Soylu açıklam

Emniyet Teşkilatını güçlendirmek için 2017 yılı içerisinde toplamda 24 Bin 500 polis alacaklarını ve bu alımlardan 10 Bin özel harekat polis alımı için sınavların tamamlandığına vurgu yapan Bakan Soylu devamının geleceğini söyledi.
Bu alımların 10 Bini özel harekat polisi olduğu haberini sitemizde bula bilirsiniz.

Lisans Mezunları: Ayrıca 10 Bini ise üniversite mezunlarından olmak üzere hali hazırda ilamda bulunmakta polis memurlarının yetersiz olduğu vurgusu yapıldı. Bu alımlardan 2 Bin komiser yardımcısı olarak görev alacaklar ancak alımlar Eylül ayı itibari ile başlayacaktır. Polis Meslek Yüksek Okullarına alımlarına ilişkin olarak ön lisans mezunları talebi ile ilgili olarak gazetecilerin sorularına cevap veren Bakan soylu şunları kaydetti. Gençlerden çok talep var koşulların iğleştirilmesinden yakındıklarını gördüm.

Önlisans Mezunları: Polis Meslek Okullarımıza alımların önlisans mezunları puan düşürülmesini talebinde hakları elbet var. Fakat bu talebin karşılanması için kanun ve yönetmelik değişikliğine ihtiyaç bulunmaktadır. Bunu bu alımlarda değil çünkü askıya çıkarıldı ilanlar. İkinci ilanlara yetiştirmek için çalışmalar başlatacaklarını ve gençlerimiz rahat olsun, denildi.

Lise Mezunları Ne Zaman Alınacak: 2 Bin 500 lise mezunu polis memur alımı ile ilgili olarak alımların zamanı ise haziran ayında yapılacağı planlanmıştır, denildi. Toplamda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 2017 yılı içerisinde 24 Bin 500 polis memuru alınacaktır.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesinde çalıştırılmak üzere Polis memuru alımları ve diğer personel alımlarına ilişkin yapmış olduğumuz haberlerimiz aşağıda bir kaçı sıralanmış olup site içerisinde polis yazarsanız bir çok alım ve şartlardan bilginiz olabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum