Lise Mezunu Adaylar POMEM’e Başvuru Yapabilecek Mi

Lise Mezunu Adaylar POMEM’e Başvuru Yapabilecek Mi

25 Ağustos 2017 tarihinde 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere polis memuru, komiser yardımcısı, bekçi alımı yapılacağı...

25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ihdas edilen kadrolar; 2.500 komiser yardımcısı, 22.000 polis memuru, 7.500 çarşı ve mahalle bekçisi olarak belirtilmiştir.

Yeni yayınlanan 22.000 polis memuru alımına başvuru yapacak adaylarda aranan mezuniyet şartları belli oldu. İşte 22.000 POMEM alımı için adaylarda aranan şartlar:

POMEM alımı için adayların ön lisans ve lisans mezunu olması gerekmektedir. Ön lisans mezunlarına toplam kontenjanın %20’sini geçmeyecek şekilde kontenjan ayrılacaktır. Alımlar 2017 yılında yapılacağı düşünülürse başvuru yapacak olan adayların 31 Aralık 1988 ve sonrası doğmuş olması gerekmektedir.

Bu konuda adayların POMEM şartları konusunda bazı istekleri bulunmaktadır. Ön lisans ve lisans mezunları dışında lise mezunu adaylar da POMEM’e başvuru yapmak istemektedirler. Adaylar 30 yaş şartının esnetilmesini de istemektedir. Ayrıca kadın adaylara ayrılacak olan kontenjanın daha fazla olması da kadın adayların bize ilettiği istekler arasındadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum