Lise Mezunu JAMYO Astsubay Alımları Aşama Aşama Başvuru Nasıl Yapılır

Lise Mezunu JAMYO Astsubay Alımları Aşama Aşama Başvuru Nasıl Yapılır

2021 yılı JAMYO astsubay alımları başladı. Kimler lise mezunu astsubay alımlarına başvuru yapabilir? JAMYO astsubay alımları başvuruları nasıl yapılacak? Tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

İçişleri Bakanlığı 2021 yılı 712 astsubay alımları başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını online olarak yapabileceklerdir? 2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu JAMYO astsubay alımlarına başvurular nasıl yapılacak? Aşama aşama JAMYO astsubay alımları başvuru süreci şu şekildedir:

BAŞVURU SAYFASI ve SÜREÇ

Adaylar Başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA Başkanlığı PERSONEL TEMİN SİSTEMİ internet adresinden yapabileceklerdir. Başvurular için son gün 8 Ağustos 2021 olarak açıklandı. Başvuru ekranına başvuru süreci boyunca haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

AŞAMA AŞAMA JAMYO ASTSUBAY ALIMLARI BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru Sayfasına Giriş: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Kimlik Bilgisi Güncelleme: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra adaylar tarafından başvuru yapılabilmesi için ‘‘Profil Bilgileri’’ bölümünden Kimlik bilgilerinin güncellenmesi yapılacaktır. Sadece MERNİS’ten güncelleme yapılabilecektir

Fotoğraf, Adres, İletişim Telefonu Bilgisi Girişi: Fotoğraf yüklenmesi vesikalık olacaktır. Adres bilgisinin ve iletişim bilgileri MERNİS’ten çekilecek veya elle girilerek yapılabilecektir. SMS ile duyuru yapılabilmesi için en az bir cep telefonu numarası girilmesi zorunludur.

Eğitim Bilgisi Girişi: Eğitim bilgilerinin yüklenmesi [Eğitim bilgileri “MEB’ten Al” veya “Belgeye Dayalı” şeklinde girilecektir. “Belgeye Dayalı” yüklemelerde; mezun adaylar diplomasını, son sınıf öğrencileri öğrenci belgesini, MEB onaylı denklik belgesi olan adaylar ise denklik belgesi sisteme yükleyecektir.

Boy-Kilo ve Yaş Bilgisi Girişi: Boy-kilo bilgisinin beyan edilecek. Yaş düzeltmesi olan adaylar için “Diğer Bilgi/Belgelerim” bölümünde yer alan ‘‘Yaş Düzeltme Belgesi”nin yüklenecektir.

Şehit veya Vazife Malullerinin Eş ve Çocuğu olan adayların “Diğer Bilgi/Belgelerim” bölümünde yer alan ‘Şehit Gazi Yakınlık Belgesi yüklenecek.

Başvuru: Profil bilgilerim kısmındaki bilgi ve belge girişleri tamamlandıktan sonra ‘‘Başvurularım’’ kısmından ‘‘Başvuru Sürecindekiler’’ kısmı seçilerek ‘‘2021 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Temini’’ seçilerek ‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basılarak başvuru süreci başlatılacaktır.

‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basıldıktan sonra başvuru şartları bilgilendirme ekranı çıkacak ve adaylar tarafından bu ekranda çıkan bilgilerin tamamı okunduktan sonra sol alt köşede yer alan ‘‘Okudum ve onaylıyorum’’ kutucuğu işaretlenerek ‘‘Devam Et’’ butonuna basılarak tercih seçimi kısmına geçilecektir. ‘‘Okudum ve onaylıyorum’’ kutucuğunun işaretlenmesi ile adaylar tarafından bu ekranda yazılı olan tüm sınav şartlarını taşıdıklarını kabul ve beyan ettikleri kabul edilecektir.

‘‘Devam Et’’ butonuna basıldıktan sonra tercih ekranı gelecek ve adaylar tarafından ‘‘2021 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Temini’’ seçilerek ‘‘Başvuruyu Tamamla’’ butonuna basılarak başvuru tamamlanacaktır.

Başvuruyu Tamamla” butonuna basıldıktan sonra ekrana “Aday Bilgi Formu” gelecektir. Aday tarafından formdaki bilgiler kontrol edilerek “PDF” olarak indirilecek ve iki nüsha çıktısı alınarak imzalanacaktır.

Güncelleme: Başvuru bilgileri başvuru süresi içerisinde değiştirilebilecek/güncellenebilecek ve adayın son başvurusundaki bilgiler üzerinden değerlendirmesi yapılacaktır.

Başvuru Ekranı.

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum