Lise Mezunu KPSS Şartsız 912 Subay Astsubay Alımı Yapılıyor

Lise Mezunu KPSS Şartsız 912 Subay Astsubay Alımı Yapılıyor

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla lise mezunu KPSS şartı olmaksızın 912 öğrenci alınacak. İşte detaylar.

Resmi Gazete'de daha önce yayımlanan ilana göre, 912 öğrenci alımı için başvurular ne zaman sona eriyor. Başvuru şartları nelerdir.

Jandarma Genel Komutanlığı 912 Subay Astsubay alımı için başvurular 8 Ağustos Pazar günü saat 23.59'da sona eriyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci alınacak.

Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisiyle giriş yaparak gerçekleştirebilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Türk vatandaşı olmak, Lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (1 Ocak 2021) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, jandarma.gov.tr ve jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2021 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda ve “2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak ve Erkek olmak.

JAMYO Başvuru kılavuzu.

JSGA Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum