Lise Mezunu Subay Alımı Personel Temin Başvuru Ekranı Açıldı

Lise Mezunu Subay Alımı Personel Temin Başvuru Ekranı Açıldı

Jandarma 2021 yılı lise mezunu subay alımı için 200 kontenjana başvurular alınıyor. Subay alımı başvuru ekranı ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ağustos ayı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi “JSGA” LİSE MEZUNU SUBAY ALIMLARI “BAŞVURU EKRANI” açıldı. 2021 Yılı Ağustos ayı bünyesinde Jandarma 200 kadroya subay öğrenci alımları başvuruları alınıyor. Online başvuru ekranı ve tüm şartları bu haberimizde bulabilirsiniz.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını 8 Ağustos 2021 tarihine kadar Personel Temin internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Başvurular için “Başvuru Ekranı” bağlantısına haberimizin en altındaki bağlantılardan erişim sağlayabilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Subay alımları için adayları lise veya lise dengi meslek okulu mezunu olması gerekiyor. Ayrıca kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar da başvuru yapabilir. Ayrıca denkliği MEB’ce onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu adaylar da subay alımları için başvuru yapabiliyor.

SINAV ŞARTI

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde başvuru için 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları  puan (Okul ve Ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş şekliyle ) esas alınmak üzere şu şekildedir:

Temel Yeterlilik Testinden TYT 150 veya üzerinde puan almak, Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT);

Eşit Ağırlık EA puan türüne göre, sıralamada en az 250.000’inci sırada,

Sayısal SAY puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci sırada,

Sözel SÖZ puan türüne göre, sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.

Ayrıca şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SAY, SÖZ) en az %80’ini almış olması şartı bulunuyor.

JSGA Başvuru kılavuzu.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum