Lise, önlisans, lisans KPSS ile CTE 5 Bin 358 Personel İlanı

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımları kapsamında beklenen Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için 5. 358 kişilik alım yapılacağı açıklandı. detaylar ve başvuru şartlarının yer aldığı kılavuz haberimizde…

Kamu grubu dahilinde bakanlık personel alımları kapsamında istihdam edilmek isteyen adayların merakla beklediği Adalet Bakanlığı yüksek sayıda sözleşmeli personel alımı için güncel başvuru kılavuzu yayımlandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Türkiye genelinde farklı şehir ve birimlerde görevlendirilmek üzere çıkılan ilanda yer alan bilgilere göre; adayların KPSS ve genel başvuru kriterlerini sağlamaları ile birlikte online başvuru yapmalarının mümkün olduğu beyan edildi.

Başvurular Başladı

Salgın sürecinin de getirdiği tedbirler kapsamında şahsen yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek olup; Türkiye genelinden kabul edilecek olan başvurular için adayların kılavuzun Resmi Gazeteden yayımlandığı tarih olan 23 Şubat 2021 tarihinden itibaren başvurularını tamamlayabilmesi mümkün olmaktadır.

Son olarak 12 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvuru işlemleri için sadece e-devlet üzerinden online başvurular kabul edilecektir.

e-devlet üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapacak olan adayların; mezuniyet ve özel başvuru şartlarına olan uygunlukları doğrultusunda başvuru takibi yapıp işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Kontenjan Bilgileri

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan 5 bin 358 personel alımı için verilen unvan ve kontenjan dağılımına göre; 4.918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) alımı yapılacağı açıklanmaktadır.

Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımları için 

Her unvan için özel başvuru şartları talep edilirken; Genel başvuru şartları için başvuruların tamamlanacağı 12 Mart 2021 tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Alanlara göre farklılık gösteren puan türlerinden KPSS 70 puan asgari şartı talep edilmekte olup; kamu grubu genel personel başvuruları arasında yerini alan 35 yaş şartını sağlamak koşulunun da sağlanması gerekmektedir.

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru başvuruları için En az lise mezunu ve Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa olmamak şartı aranmamaktadır.

Ceza infaz kurumu katipliği alımı için adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı ile alanında lise mezunu adayların başvuruları kabul edilecek olup;

Sağlık teknikeri alımı için en az ön lisans mezunu olan ve Yaşlı Bakım Teknikleri alanında eğitim sahibi olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bakımı veya yaşlı hizmetleri bakımı ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli hemşire alımı için hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak şartı aranırken;

Sözleşmeli teknisyen alımı için de En az meslek liseleri veya teknik lisesi mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Şoför alımı için e sınıfı ehliyet şartı aranırken; Aşçı alımı için en az lise mezunu olmak ve alanında sertifika sahibi olmak şartı aranmaktadır.

Son olarak Kaloriferci alımı için Halk Eğitim sertifikası veya en az lise mezunu olmak şartı arandığı beyan edilmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum