Lise Polislik Başvuruları Sona Eriyor! Kadın - Erkek 2.500 PMYO Kontenjanı

Lise Polislik Başvuruları Sona Eriyor! Kadın - Erkek 2.500 PMYO Kontenjanı

Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM” bünyesinde 2 bin 500 Polis Memuru Alımı Online Başvuruları sona eriyor. 2022 PMYO başvuru süreci, şartları ev tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM” namına olmak üzere Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 2022 yılı lise mezunu polis alımı başvuruları PMYO kapsamında tamamlanıyor. Polislik başvurusu için şartlar nelerdir? Kimler lise polis alımı başvurusu yapabilir? İşte polis alımı başvuru süreci ve tüm detaylar.

2.500 Lise PMYO polis alımı

2022 yılı Polis Meslek Yüksek Okulu “PMYO” polis alımları için 2.500 kontenjan bulunuyor. Bunlardan 500 kontenjan kadın adaylar için olurken, 2000 kontenjan erkek adaylar için açıklandı. İşte sürece dair şartlar ve süreç:

Polis alımı başvuru genel şartları

2022 PMYO polislik başvurusu için adayların T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Ayıca; Lise ve dengi okul mezunu olma, kadınlarda 162 cm. erkeklerde 167 cm. den kısa boylu olmamak, sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşıması gerekiyor. Herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak da gerekmektedir.

Kaç yaş adaylar polis alımına başvurabilir?

Başvuru için 1 Ekim 2022 tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. 1 Ocak 1997 - 1 Ekim 2004 arası doğanlar başvurabilir.

2022 YKS şartı nasıl uygulanacak?

Sınav şartı olarak da 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS’den TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan alanlar başvurabilecek. Öte yandan şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 200.000 ham taban puan alanlar başvurabilmektedir.

2022 PMYO polis alımı başvuru tarihleri

2022 PMYO lise 2.500 polis alımı için online başvurular Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri Sistemi “AİS” başvuru ekranı üzerinden 5 Ağustos 2022 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. İşte tüm detayları bulabileceğiniz başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/pmyo-kilavuz.pdf

Başvuru ekranı.

Polis alımı başvuru rehberi TIKLAYINIZ.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum