Lise ve Dengi Okul Mezunu Kamu Personel Alımı Başladı (İkamet Şartsız)

Lise ve Dengi Okul Mezunu Kamu Personel Alımı Başladı (İkamet Şartsız)

Kamuya lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ikamet şartsız yeni sözleşmeli personel alımı başladı. Kamu üniversitesi memur atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “4/B sözleşmeli personel alım ilanı” yayımlandı. Lise ve dengi okul mezunu kamu personeli alımı için yazılı veya sözlü sınav yapılmayacak. KPSS  puan sıralaması esas alınarak mülakatsız sözleşmeli personel alımı süreci başladı. Kimler mülakatsız memur atamasına başvurabilir. İşte ikamet şartsız başvurular ve tüm sürece dair haberimiz.

Gümüşhane Üniversitesi memur alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, Türk Ceza Kanunundaki şartlara haiz olması, erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz. Ayrıca herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak da gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyet ve özel şartlar

Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) alımı için bir kadro verildi. Adaylarda aranan şartlar şu şekildedir:

Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olmak, Temizlik görevinin devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya muaf olmak, 2020 KPSSP94 puanı en az 70 olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci

Gümüşhane Üniversitesi lise ve dengi okul mezunu memur alımı için adaylar başvurularını 9 Haziran 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular şahsen veya posta ile olacaktır. İkamet şartı yoktur. İşte sürece dair tüm detayları bulacağınız başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/gumushane-universitesi-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.