Lise ve üniversite mezunları dikkat! Karşılıksız burs başvuruları başladı

Lise ve üniversite mezunları dikkat! Karşılıksız burs başvuruları başladı

Eğitim öğretim dönemleri dahilinde öğrenci olarak hayatlarını idame ettirmeye çalışan vatandaşların hem eğitimlerinin aksamaması hem de geçim kaygılarının azaltılması için karşılıksız olarak verilen kurum burslarının başvuruları başladı.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı dahilinde milyonlarca öğrenci ve öğrenci adayı için önem arz eden burs başvuruları hakkında güncel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kurumlar karşılıksız olarak verdikleri burslar için başvuru sürecine ve başvuru şartlarına dair detayları ilen ediyor.

Karşılıksız Burs!

Öğrenim haytaları boyunca hem yoğun tempoda aktif olarak eğitim faaliyetleri ile mesai harcamak zorunda kalan öğrenciler hem de birçok alanda masraf ödemeleri ile karşı karşıya kalıyor hem de gündelik geçim  kaygısı çekerek eğitimlerini zorluk içerisinde idame ettirmeye devam ediyor.

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel teşebbüslerin yıllık harç şeklinde ayırdıkları fon ile birçok öğrenciye aylık ve yıllık olarak ödeme yapması durumunda; öğrencilerin karşılıksız olarak burs almaları ve geçinmeleri için desteklenmesi projeleri de artarak devam ediyor.

TEV Bursu

Milyonlarca öğrenci için önem arz eden bursları temin eden kurumların ilk sıralarında gelen ve yılardır binlerce öğrenci için önem arz eden kurum olarak ön plana çıkan Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından burs başvuru sürecine dair duyuru yapıldı.

Burs Başvuruları Başladı

Adaylar, TEV aracılığı ile karşılıksız olarak burs alabilmek için kuruma yapacakları başvurularını hazırlayabilecek. TEV tarafından yapılan açıklamaya göre; adaylar başvurularını TEV resmi internet sayfasından yapabilecektir. Başvurular 18 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecektir.

Süre Sınırı Var mı?

Öğrencilerin TEV tarafından alacakları burs için merak edilen konuların ilk sırasında burs meblağının ne kadar olduğu ve bursun bağlanacağı sürenin ne kadar olduğu süresi yer alıyor! Kurum tarafından yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre; TEV bursları karşılıksız olarak 2020 yılı dahilinde; 300 TL ile 1.400 TL aralığında olacak.

9 ay süre ile tahsil edilebilecek olan burslar için; Mesleki Orta Öğretim, Üniversite, Yüksek Lisans, Doktora mertebesinde sırası ile 300 TL, 700 TL, 1.100 TL, 1.400 TL burs ödemesi yapılacak.

Başvuru Şartları

Her aday için T.C vatandaşı olmak, alanına tercihen kayıt yaptırmış olmak ve Türkiye’nin geleceğinde tahayyül ettikleri ideallere dair betimleme yapabilecek olmak hususi şartları aranmaktadır.

Genel başvuru şartları için; adayların Atatürk İlkeleri’ne bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar olmak ve eğitimleri için lise düzeyinde 2,5 not ortalaması ile üniversite için 4 üzerinden 3 ortalama ile başvuru yapmak şartı aranmaktadır.

Başvuru adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.