LYS sonuçları ÖSYM sorgulama sistemi 2017

LYS sonuçları ÖSYM sorgulama sistemi 2017

LYS Üniversite tercihleri için artık son adım LYS puanları, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu öğrencileri meraklandırıyordu ve LYS sonuçları sonunda açıklandı. Peki LYS sonuçları nasıl kontrol edilecek. LYS Puan Robotu için Tıklayınız sayfanın son

Haziran ayında LYS ’de ter döken üniversite adayları şimdi sonuçları bekliyordu. Bu senenin önceki yıllardan en büyük farkı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağının Önceden bildirilmiş olması. LYS Sonuç Robotu sayfanın sonundadır.

Bu sene LYS sonuçları 11 Temmuz’da açıklanacak denilmiştir ve açıklanmıştır. Sonuçlar açıklandıktan sonra adayların 24 tercih hakları var. Bu tercih formlarını doldurup Ankara’ya bildirmeyle sonuçlandırılacaktır. LYS açıklanmasının ardından Ağustos ’da yerleştirmelerin açıklanmasını bekleyeceğiz.

Yerleştirme sonuçlarını Ağustos ayı içerisinde açıklanacaktır. Çünkü üniversitelere kesin kayıtlar e-kayıt yöntemiyle başlayacak.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar LYS sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet'ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Söz konusu işleme internet üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.