Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı

Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı

Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Müdülüğü Memur Alımı ilanı yayınladı. Alınacak Memur sayısı 100 kişi olarak Açıklandı. Başvuru Tarihinin son günü 20 Ocak 2017 olarak Açıklandı.

Başvurular 09 Ocak 2017 Pazartesi Başlayacak ve 20 Ocak Cuma Günü son bulacaktır. Başvurular Elektronik ortam ve Posta yoluyla Yapılacaktır. Posta yoluyla Müracaat eden adayların Askerliğini yapmamış Adaylar için Güncel olan Askerlik durum belgesi Başvuru Formuna eklemeli ve Başvuru formunu imzalamalıdır, İmzalanmadan Gönderilen Başvurular geçersiz sayılacaktır. Adaylar Yazılı ve Sözlü Olarak sınava gireceklerdir.

Yazılı sınav Test usulü yapılacak olup Başarılı olamayan adaylar Sözlü sınava girme hakkını Kaybedecektir. Ayrıca Posta yoluyla başvuran adayların 20 Ocak 2017 saat 17:30 a kadar ulaşmayan Başvuru Formları işleme alınmayacak ve iptal edilecektir. Ankara iş ilanları kariyer.

Başarılı adaylardan en Yüksek Puan alan adaydan başlanarak Alınacak Kadro sayısının en fazla iki katı kadar aday ve son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylarda sözlü sınava Girmeye Hak kazanacaktır. Sınavda başarı sağlayan adayların listesi ilgili kamu kurumunun internet sayfasında duyurulacak ve adaylara sözlü sınavın yapılacağı tarih ve saat en az 20 (Yirmi) gün önce Yazılı olarak gönderilecektir. Adaylara sınav giriş belgesi verilmeyecek olup ''BAHUM'' sınav sistemi üzerinden almaları gerekmektedir. Sınav Ankara da 19 Şubat 2017 Pazar günü Saat 10:00' da yapılacaktır.

Başvuru şartları, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesindeki genel şartları taşımak, KPSS (B) gurubu kadrolar için 22 Mayıs 2016 Tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 Puan Türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri Puan almış olmak, Hukuk Fakültelerinden veya Denkliği Yükseköğretim Tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki bir yüksek öğretim Kurumundan mezun Olmak, Avukatlık Ruhsatına Haiz olmak olarak açıklandı. KPSSP3 puan türünden en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylarda Başvuruda Bulunabilecektir.

Ayrıca Yazılı Sınavda başarılı adayların Mezuniyet belgesi Diploma yada denklik Belgesi ve Avukatlık Ruhsatnamesinin asıllarını sözlü sınavdan önce İlgili kamu kurumuna ibraz etmek zorunda olup Asıllarının bir Örneği onaylanarak Asılları Adaylara tekrar iade edilecektir.

Maliye Bakanlığı Personel Alımı ilan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.