Maliye Bakanlığı 300 Kamu Personel Alımı 2017

Maliye Bakanlığı 300 Kamu Personel Alımı 2017

Maliye Bakanlığı 11 Nisan 2017 de 300 memur statüsünde alım yayınladı. Alınacak personeller Ankara Bakanlık Bünyesinde görevlendirilecekler. Başvurular 24 Nisan 2017 de başlayacak olup 8 Mayıs 2017 de son bulacaktır.

Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alacağını yayınladı. Alınacak personeller klasik yazıslı ve sözlü sınavla alınacaktır. Başvuracak adaylardan KPSS 2015 veya 2016 sınavına girmiş ve 80 puanı olması gerekmektedir.

Açıklanan ilanda Lisans mezunu Hukuk, Siyasal bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi idari bilimler bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P40, P54 ve P57 puan türünden 80 puanı bulunuyor olması gerekmektedir. Adaylar 35 yaşından büyük olmaması ve Türkiye’ nin her tarafına seyahat engeli olmaması gerekmektedir.

Ayrıca Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma,yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa verme suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak. Herhangi bir Sosyal güvenlik Kurumundan emeklik ve yaşlılık aylığı almamak ve Başka bir kurum ile sözleşmesi bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenen belgeler: Başvuru dilekçesi, Öğrenim durum belgesi fotokopisi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Fotoğraf (2 adet), Özgeçmiş CV, KPSS sonuç belgesi ve Sağlık raporu olması gerekmektedir.

Başvurular 24 Nisan 2017 tarihinde başlayacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Elektronik ortamda müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuracak adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına sınav saatinden önce ulaştırmaları gerekmektedir. Aksi taktirde başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuracakların 300 personel alım ilanını dikkatli okuyarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru son tarih olarak 8 Mayıs 2017 olarak açıklanmıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.