Maliye Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Maliye Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Maliye Bakanlığı Tarafından 22 Aralık 2015 tarihinde personel alımı için duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamada 25 kişi Maliye Uzman Yardımcısı unvanıyla istihdam edileceği belirtildi.

22 Aralık 2015 Tarihinde Maliye Uzman Yardımcısı alımı için Maliye Bakanlığı tarafından ilan edildi. 25 Kişi alınacak olup, başvurular 04.01.2016 tarihinde başlayıp 15.01.2016 tarihinde sona erecektir. Başvuru için kurumun internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurulduktan sonra elden veya posta yoluyla Bakanlık Genel Evrak birimine ulaştırılması gereklidir.

Maliye Uzman Yardımcısı olabilmek için 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarından KPSSP54, KPSSP56, KPSSP71, KPSSP72 ve KPSSP105 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. 2016 Yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1981 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) şartları yer almaktadır.

Yazılı sınavda neler sorulacak: İktisat Grubu: Mikro ve makro iktisat, İktisat politikası, İşletme iktisadı, Uluslararası iktisat.

Maliye Grubu: Maliye teorisi, Kamu harcamaları ve bütçe, Kamu gelirleri ve Türk vergi sistemi, Maliye politikası.

Hukuk Grubu: Anayasa hukuku, Medeni hukuk (Başlangıç-kişiler hukuku-eşya hukuku), İdare hukukunun genel esasları ve idari yargı, Borçlar hukuku (Genel hükümler), Ticaret hukuku (Başlangıç-ticari işletme-ticaret şirketleri-kıymetli evrak), Ceza hukuku (Genel hükümler). Muhasebe Grubu: Genel muhasebe, Şirketler muhasebesi. Yazılı sınavda başarılı olanlar sözlü sınava hak kazanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.