Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı Personel Alımı

Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı Personel Alımı

Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı Personel alımı yapılacağı 18 Kasım 2016 da açıklandı. Başvuru yapacak adaylar 07 Kasım 2016 son tarih olarak duyuruldu.

Alınacak personel Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı çalışacak olup Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü 4 Kişi, Personel Genel Müdürlüğü 1 kişi ve Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü 1 kişi olmak üzere toplam 6 kişi istihdam edilecektir. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuracak adaylar için genel şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıması, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, fizik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar, uçak elektrik-elektronik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir. Kamu ya da özel sektör bilgi işlem merkezlerinde en az 1 yıl Programcı olarak çalışmış olması, Sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya en az 1 yıl tecilli olması, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmaması, Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda Çözümleyici Sistem Programcısı olmalarına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Adaylar için özel şartlar: ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 (B) puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde puan almış olması, İngilizce dil bilgisinin belgelenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az “D” düzeyinde puan almış olması ve Güncel programlama dillerinden en az iki tanesinin bilindiğinin belgelenmesi gerekmektedir.

Sözleşmeli Çözümleyici Sistem Programcısı Sınav Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak başvurular 07 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar Maliye Bakanlığı Bakanlığına şahsen veya posta ile yapılabilir. Bu tarihten sonraki müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.