Maliye Bakanlığı Onay Verdi! Atama Süreci Başlıyor (En Az 50.000 kontenjan)

Maliye Bakanlığı Onay Verdi! Atama Süreci Başlıyor (En Az 50.000 kontenjan)

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni atama süreci için onayı verdi. Bakanlık tarafından atama süreci açıklanacak. Eylül ayında göreve başlamalar yapılacak. İşte sürece dair detaylar ve gerekli resmi açıklamalar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yürütülen kamu personel atama başvuruları hakkında görüşmeler tamamlandı. Bakan Özer'den son dakika öğretmen alımı açıklaması geldi. İşte Milli Eğitim Bakanlığı 2022 yılı kamu personel öğretmen alımlarına dair önemli detaylar.

2022 yılı ataması açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada 2022 yılı için yeni öğretmen alımının yapılacağı ve sürecin de Eylül ayına yetişeceği açıklandı. Göreve başlamalar 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibarıyla yapılacak. Atama süreci de önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Her yıl personel ataması yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından yapılan açıklamada her yıl öğretmen atamasının yapıldığını belirtti. Bu kapsamda bu yıl atama olmayacak diye bir durumun olmadığını belirten Özer, çalışmaların yapıldığını belirtti. Sürecin de kamuoyuyla paylaşılacağını belirten Bakan Özer, atamaların yarısının İstanbul için olacağını açıkladı.

En çok atama okul öncesine

Bakan Özer tarafından yapılan açıklamada en çok atamanın branşlarda okul öncesi için olacağını belirtti. İstanbul'da 1000 yeni anaokulu yapılacağını ve bu yılın sonuna kadar da tamamlanacağını belirtti. Okul öncesi eğitimde ciddi sıkıntı olduğunu ve bu kapsamda atamalarda en çok kontenjan branşlarda okul öncesi öğretmenliği için olacak dedi.

25 bin öğretmen ataması

Bilindiği üzere MEB'de öğretmen açığı her yıl ücretli öğretmenlik sistemi ile yürütülmektedir. Açık en az 100 bin olduğu resmi rakamlarla da ortaya konulmaktadır. Önceki yıllarda 50 bin - 60 bin atama yapılırken bu sayı son yıllarda 15 bin 20 bin 25 bine düşmüş bulunmaktadır. Adayların beklentisi EN AZ 50.000 KADRO atama olması yönünde ancak Bakanlığın 20-25 bin gibi bir kadroya öğretmen alımı yapmasını beklemekteyiz. Süreci sizler için takip ediyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum