Maliye Bakanlığı Sözlü Sınav ile Memur Alımı

Maliye Bakanlığı Sözlü Sınav ile Memur Alımı

Maliye Bakanlığı Memur Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 8 kişi olarak açıklandı. Alınacak personeller Ankara adresine istihdam edilecektir. Başvurular 14 Haziran 2017 de başlamış olup 12 Temmuz 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31 Aralık 2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Sözleşmeli Personel İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak sözleşmeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlıkça gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre 8 (sekiz) Sözleşmeli Personel alınacaktır.

Başvurular 14 Haziran 2017 ile 12 Temmuz 2017 tarihleri arasında Web adresinde bulunan “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte en geç 12 Temmuz 2017 tarihine kadar Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı, Maliye Bakanlığı N Blok Dikmen Cad. 06100 Çankaya/ANKARA adresine elden teslim edilmek veya son başvuru tarihine kadar anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Başvuruda istenecek belgeler: Başvuru formu (fotoğraflı) ve detaylı özgeçmiş yazısı, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, Mesleki tecrübeyi gösterir belge, SGK Hizmet dökümü ile çalışma sürelerini En az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge, KPSS Sonuç Belgesi, Son üç ay içinde alınmış Adli Sicil Belgesi ve Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge olması gerek.

Bakanlığa alınacak elemanlar Yazılım geliştirme uzmanı 4 kişi, Kıdemli Yazılım geliştirme uzmanı 1 kişi, Sistem yöneticisi 1 kişi, Ağ ve güvenlik uzmanı 1 kişi ve Kıdemli ağ ve güvenlik uzmanı 1 kişi olmak üzere toplam 8 kişi Ankara adresine istihdam edilecektir.

Başvuracaklarda öğrenin ve diğer şartlar: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerek.

Ayrıca Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek ve Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.