Maliye Bakanlığına 100 Memur Alımı Başvurusu

Maliye Bakanlığına 100 Memur Alımı Başvurusu

Maliye Bakanlığı 100 Devlet memuru alımı için ilan yayımladı. İlana göre şartlar ve genel şartlar nelerdir. Başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzu için detaylar.

Devlet Personel Başkanlığınca Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde 100 kamu personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre  09 Ocak 2017 tarihinde başvurular alınacak olup 20 Ocak 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere hukuk fakültelerinden veya yüksek öğretim kurulunca denkliği kabul edilmiş avukatlık ruhsatnamesine sahip 100 hazine avukatı alacak. Kamuda istihdam edilmek üzere avukatlık ruhsatı sahip olanların 657 sayılı devlet memurları kanunun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak ve “ arşiv “ bilgisinin temyiz olmasına bakılarak alınacaktır.

Başvuru şartları : 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu personeli seçme KPSSB gurubu sınavından KPSS’P3 puan türünden adaylar en az 70 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Yeni yönetmelikle gelen “ Arşiv “ soruşturması yapılmadan devlet memurluğuna atama yapılmamakta olup adaylar başvuru süresini kaçırmamaları gerekmektedir. Başvuruda bulunan adaylar yazılı ve sözlü sınav olup başarılı olanlardan en az iki katı kadar elemeye alınacak olup yazılı sınav 19 Ocak 2017 olarak belirlenmiştir. Ayrıca başvuru yapan adaylar sınav günü diploma ve mezuniyet belgesinin asıllarını ibraz etmek zorundalar.  Başvurular şahsen veya posta yolu ile veya olacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurularda aksamalar meydana gelmesi halinde başvurusu işleme alınmayacaktır.

Başvuracak Adaylar : Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı başvuruları internet adresi sitesinde yer alan ( bahum sınav sistemi ) üzerinden elektronik ortamda adayalar başvuru yapacaklardır. Başvuruda bulunacak adaylar mutlaka süresi içinde başvuruda bulunmaları gerekmekte olup başvurular başlamıştır, 20 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.