MASAK’a Personel Alımı Yapılacak

MASAK’a Personel Alımı Yapılacak

MASAK başkanlığının nezdinde yürütülen faaliyetlerin yerine getirilmesi için çeşitli uzmanlıklarda personellerin alınmasına dair yasa tasarısı onaylandı.

Merkez ve taşrada görev yapan personelin sınava girerek maliye uzmanı olarak atanmaları mümkün olabilecek. TBMM genel kurulunda torba tasarısı olan bilinen kanun tasarısının 17 maddesi daha kabul edildi. 

Tasarıya göre Türk Telekom’un yıllık satış hasılatının %1’i Haziran sonuna kadar ilgili hesaplara aktarılacak. Bu sürece kadar ödenmesi gereken katkı paylarının Amme alacaklarının tahsili şeklinde alınacağı belirtildi. 

Maliye Uzmanı Alımı Yapılacak

MASAK bünyesinde personel alınması ve maliye uzmanı alımı konusunda uzun süredir beklenen haber de geldi. Kurum bünyesinde çalışan personellerin maliye uzmanı olarak atanabilmeleri için gerekli olan sınavın yapılacağı söylendi. Atanacak olan kişilerin sayısının 250’yi geçemeyeceği de söylenirken, sınavda başarılı olan kişilerin maliye uzmanı olarak görev yapabilmesi de mümkün olacak. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi mazbut vakıflara ait kiralama sözleşmelerinin de azami 3 yıl olması onaylandı. Bu süre vakfın bulunduğu ildeki başkan yardımcısı onayıyla 10 yıla çıkarılabilecek. Onarım ve inşaa karşılığında kiralama süresinin ise 49 yıla kadar uzatılabilmesi ile ilgili teklifler meclis kararıyla onaylanabilecek.

Birçok konunun görüşüldüğü torba yasayla ilgili en çok merak edilen konulardan olan maliye uzmanlığı için uzman personellerin kurum içinde yapılan sınavlarla mı yoksa açıktan atamayla mı alınacağı konusuna da açıklık getirilmiş oldu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.