Mayıs Ayı Bin 321 Memur Alımı Başvuru Kılavuzları Yayımlandı

Mayıs Ayı Bin 321 Memur Alımı Başvuru Kılavuzları Yayımlandı

2021 yılı Mayıs ayı kamu personeli memur alımları kapsamında 10'larca kurum ve kuruluşa toplam bin 321 kadro açıklandı. Mayıs ayı memur alımı başvuruları ve tüm süreç bu yazımızda.

Kamu kurum ve kuruluşlarına 2021 yılı Mayıs ayı kapsamında memur ve personel alımları için başvuru kılavuzları yayımlandı. Bu haberimizde 2021 Mayıs ayı memur alımlarına dair kontenjanlar, başvuru kılavuzlarını ve tüm detayları bulabilirsiniz. İşte kamuya 1321 memur alımına dair tüm bilgiler.

Memur Alımı Kontenjanları

İBB 541 Kamu Personeli Alımı,

İzmir Büyükşehir Beledisine 100 itfaiye eri alımı,

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı,

Arsin Belediyesi 2 Memur Alımı,

Köprüköy Belediyesi 9 Memur Alımı,

Sermaye Piyasası Kurulu 40 Memur Alımı,

BDDK 120 Kamu Personeli Alımı,

Altınbaşak Belediyesi 1 Memur Alımı,

Kırklareli Belediyesi 1 Personel Alımı,

Safranbolu Belediye 8 Personel Alımı,

Muğla Belediyesi 171 Memur Alımı,

Lüleburgaz Belediyesi 8 Memur Alımı,

Edirne Belediyesi 13 Memur Alımı,

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 Memur Alımı,

Adalet Bakanlığı 23 Memur Alımı,

Tübitak 98 Memur Alımı,

Beykoz Belediyesi 55 Memur Alımı,

Gaziosmanpaşa Belediyesi 30 Memur Alımı,

Kafkas Üniversitesi 58 Memur Alımı olmak üzere Mayıs ayında birçok kuruma 1321 memur alımı yapılacak. En güncel kamu ve özel sektör ilanlarını İş İlanları Kariyer internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki MAVİ linklere tıklayarak her ilanın detayına ve başvuru kılavuzuna kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

İBB 541 Kamu Personeli Alımı

Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan duyuruya göre İstanbul Büyükşehir bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu KPSS 60 puan ile daimi kadroda Kadın/Erkek 541 İtfaiye Eri alınacaktır. Adaylar başvurularını 25 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 Memur Alımı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin yayınlamış olduğu personel alımı ilanına göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 farklı unvanda 43 adet sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar 30 Adet lisans mezunu hemşire, 6 adet Lise mezunu hemşire, 4 adet Diğer sağlık personeli ve 3 adet sağlık tekniker olmak üzere toplamda 43 adet sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 3 Mayıs sona eriyor.

Beykoz Belediyesi 55 Memur Alımı

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre İstanbul ili Beykoz Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda ikamet şartsız toplamda 55 Kadın/Erkek Zabıta Memuru alımı yapılacaktır. Adaylar için başvurular 20 – 28 Mayıs 2021 (28 Mayıs 16:00’a kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 23 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda KPSS puan sınırı olmadan 23 sözleşmeli Mütercim-Tercüman alınacaktır. Başvuru işlemleri 3 Mayıs 2021 tarihine kadar (3 Mayıs dahil) yapılabilecektir.

Kafkas Üniversitesi 58 Memur Alımı

Kafkas Üniversitesinin yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı farklı unvanda 58 adet sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar 20 Adet lise mezunu Hemşire, 23 Adet Lisans mezunu hemşire, 12 adet ebe, 1 adet eczacı ve 2 adet röntgen teknisyeni olmak üzere toplamda 58 adet personel alımı yapılacak. Başvurular 3 Mayıs sona eriyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi 30 Memur Alımı

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre kurum bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu daimi kadroda ikamet şartsız 30 personel alınacaktır. Adaylar başvurularını 31 Mayıs – 4 Haziran 2021 tarihleri arasında (4 Haziran dahil) yapabileceklerdir.

İzmir Büyükşehir Beledisine 100 itfaiye eri alımı

50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadrolara olacak. Lise İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. 50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvurular 24 Mayıs ile 28 Mayıs 2021 tarihlerinde sadece şahsen Belediyeye yapılacaktır.

Tübitak 98 Memur Alımı

Kamu personeli alımı statüsünde yapılacak olan görevlendirmeler için 26 Nisan 2021 Resmi Gazete iş ilanları yayımlandı. TÜBİTAK iş ilanları kapsamında olmak üzere farklı unvan ve kategorilerde 98 kişilik alım yapılacaktır. İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Başvurular 17 Mayıs’a kadar yapılabilecektir. Başvuru ekranına haberimizin en altından erişim sağlayabilirsiniz.

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı

58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter olarak kurumlar bünyesinde görev alacaklardır. Adaylar için başvurular tarihi 26 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Avukat için aranan nitelikler: Avukatlık stajını tamamlamış olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Büro Görevlisi ve Sekreter için aranan nitelikler: En az lise mezunu olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puan türünden 70 almak gerekiyor.

Arsin Belediyesi 2 Memur Alımı

Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilana göre Trabzon İli Arsin Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 70 puan ile en az lise mezunu ikamet şartsız 2 Zabıta Memuru alınacaktır. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi okul) mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor. Adaylar başvuru işlemlerini 10 – 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Köprüköy Belediyesi 9 Memur Alımı

Yerel Yönetimler sayfasında paylaşılan ilana göre Erzurum İli Köprüköy Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 puan ile en az lise mezun toplam 9 kamu personeli alınacaktır. Adaylar başvuru işlemlerini 20 – 25 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaklardır. KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, PSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Sermaye Piyasası Kurulu 40 Memur Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu “SPK” tarafından 40 yeni memur alımı için başvuru süreci  başladı. Başvurulara dair tüm süreç ve detayları bu haberimizde hazırladık. Sermaye Piyasası Kurulu 40 memur alımı başvuruları başladı. İşte SPK memur alımı mezuniyetleri, kontenjanlar ve başvurulara dair tüm bilgiler. Başvurular 11 Mayıs 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir.

BDDK 120 Kamu Personeli Alımı

BDDK personel alımı için tüm süreci, başvuru şartlarını ve detayları bu yazımızda hazırladık. İşte BDDK 120 kamu personeli alımı başvurularına paragraf başlığından ulaşabilirsiniz. Memur alımlar için adaylar başvurularını 30 Nisan 2021 tarihine kadar online olarak yapabileceklerdir. Başvurular BDDK’nın internet sitesi üzerinden direkt olarak yapabilirler. 

Altınbaşak Belediyesi 1 Memur Alımı

Belediye memur alımları kapsamında 1 zabıta memuru alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Herhangi önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği ilan için KPSS'den en az 65 puan isteniyor. Başvurular 5 Mayıs ile 7 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecektir.

Kırklareli Belediyesi 1 Personel Alımı

Kırklareli İli Büyükmandıra Belediyesinde istihdam edilmek üzere daimi kadroda memur alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 24 – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında tarihi mesai saati bitimine kadar yapabilecektir. KPSS'den en az 70 isteniyor.

Safranbolu Belediye 8 Personel Alımı

Safranbolu Belediye Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilana göre KPSS 60 puan daimi kadroda 8 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımı yapılacağı belirtilmektedir. Adaylar başvurularını 26 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar olacaktır.

Muğla Belediyesi 171 Memur Alımı

Büyükşehir Belediyesi KPSS 50 ve 60 puanlarla en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği 171 kadro için başvuru ilanı yayımladı. Adaylar başvurularını 25 ile 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaktır. Boy ve kilo ölçümü her iki branş için de olacağından adayların sadece şahsen başvuruları kabul edilecektir. İkamet şartı olmayan başvuru için tüm illerden Muğla Büyükşehir Belediyesi ilanına başvuru yapılabilir.

Lüleburgaz Belediyesi 8 Memur Alımı

Düz memur, tahsildar, sosyal çalışması, sosyal hizmetler uzmanı alımları kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 3 – 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında müracaatlarını yapabileceklerdir. Başvurular e-posta adresine, şahsen veya posta ile yapılabilecektir. KPSS'den 65 isteniyor

Edirne Belediyesi 13 Memur Alımı

Kadrolu memur alımlarına herhangi önlisans mezunları, herhangi lise mezunları ile herhangi lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Memur alımı başvuruları Türkiye geneli olmakla beraber başvurulara dair tüm şartlar, kontenjanlar ve detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Edirne İli iş ilanları kapsamında Edirne Belediye'sine kadrolu memur alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 17-18 Mayıs 2021 tarihleri arasında sadece ŞAHSEN yapacaklardır. İkamet şartı bulunmayan belediye personel alımı için başvurular Türkiye geneli yapılabilecektir. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.