Mayıs Ayı Kadrolu Kamu Şoförü Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Mayıs Ayı Kadrolu Kamu Şoförü Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya kadrolu GİH sınıfı 11. Derece kadrolara ilk defa atanmak üzere memur alımı yapılacak. Şoför branşında alım yapılacak ilana dair detayları, başvuru sürecini ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

2021 yılı Mayıs ayı kamu şoförü alımı kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. Belediye personeli memur alımları bünyesinde Batman ili iş ilanları kapsamında Beşiri belediyesi kamu şoförü alacak. Kadrolu statüde olacak şoför alımı Genel İdari hizmetler GİH sınıfı 11. Derece kadrolar için olacak. İşte başvuru süreci ve tüm detaylar.

GİH SINIFI KADROLU ŞOFÖR ALIMI

Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 11. Derece kadrolara yapılacak şoför alımı kadrolu statüde 657 DMK 4/A olarak istihdam edilecek.

MEZUNİYET ŞARTI

Adayların şoför alımı için en az lise ve dengi okul mezunu olması gerekmektedir. Mezuniyet bazında KPSS şartı olarak da en az 75 puan isteniyor. KPSSP94 puan türünden adayların 75 ve üzeri puan alması yeterli.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayları kadrolu şoför alımı için 657 DMK’daki genel şartların yanı sıra diğer özel hükümleri de taşıması gerekiyor. İşte genel başvuru şartları:

T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK cezai hükümler, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gibi şartlar aranıyor.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru yapacakların daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak ve en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Şoför alımları için adaylar başvurularını şahsen, posta ile veya çevrimiçi yapabilirler. Başvurular 27 Mayıs ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvuru belgelerini şahsen veya posta ile Belediye adresine gönderebilirler. Öte yandan çevrim içi başvurular ise elektronik ortamda belediye e-posta adresine gönderilebilecektir. Mayıs Ayı Kadrolu Kamu Şoförü Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı. İşte başvurulara dair tüm detaylar:

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.