Mayıs Ayı Pandemi Yardımı Nasıl Alınır? 1100 TL Yardım Online Başvuruları

Mayıs Ayı Pandemi Yardımı Nasıl Alınır? 1100 TL Yardım Online Başvuruları

2021 yılı salgın yardımı Mayıs ayında da devam edecek. Bin 100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu kapsamında online başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

2021 yılı sosyal yardım başvuruları 1100 TL olarak Mayıs ayında da devam edecek. Peki kimler başvuru yapabilir? Sosyal yardım parası için başvuru koşulları, başvuru süreci ve başvurulara dair tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte Mayıs ayı pandemi yardımı sürecine dair tüm ayrıntılar.

1100 TL Sosyal Yardım Başvurusu

Pandemi yardımı almak için başvuru ekranına haberimizin en altından direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Peki kimler pandemi sürecinde yardım alabilecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması sonrasında sosyal yardım almak için vatandaşların araştırmaları arttı. Öte yandan başvurulara dair de ekran açıldı.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için verilecek olan 1100 TL’lik ödemeler e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile yapılacak. 1100 TL pandemi başvurusu nasıl yapılır? İşte 2021 yardım başvurusuna dair detaylar.

Pandemi Yardımı Nasıl Alınır?

Cumhurbaşkanın yaptığı son açıklamaya göre ihtiyaç sahibi hanelere 1100 lira nakdi yardım başvurusu şu şekilde alınabilir. Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1100 TL’lik yardım başvurusu, e-Devlet girişi ile internet üzerinden yapılabiliyor. T.C. Kimlik Numarası'nın son hanesine göre haftanın belirli günleri sosyal yardım desteği başvuruları yapılabilir.

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu

1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için sorulama ekranına tıklayarak e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Ardından arama butonundan Aile, ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne geçin ve sorgulamak kısmına tıklayarak başvuru yapılabilir.

Kimler Yardım Alamaz?

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar, 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler), İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar alamamaktadırlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak yapılabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum