MEB 100 Arapça Öğreticisi Alımı

MEB 100 Arapça Öğreticisi Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli çocukların eğitimi amaçlı kurduğu proje kapsamında, 100 kişi geçici süreli olmak üzere Arapça Öğretici kadrosuna alım yapacaktır. Başvurular, 11 Temmuz 2017 tarihinde başlamış olup 16 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir...

Valilik bünyesinde eğitim veren Geçici Eğitim Merkezlerinde (GEM) ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda gören Suriyeli öğrencilere Arapça öğretmek amacıyla 100 Arapça öğreticisi geçici süreli olarak görevlendirilecektir.

Başvurular 11 Temmuz 2017 tarihinde başlamış olup 16 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurmak isteyen adaylar 16 Temmuz tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Proje Merkez Yönetimi resmi internet siteleri üzerinden başvurularını yapabilirler.

Başvuruda istenilen belgeler; adli sicil belgesi, ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, mezuniyet belgesinin fotokopisi, askerlik durum belgesi, KPSS sonuç belgesi ve sağlık raporu olarak belirtilmiştir.

100 Arapça Öğreticisi alımı için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde açıklanmıştır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik hizmetini tamamlamış veya bu hizmetten muaf olmak, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması olarak açıklanmıştır.

Adayların; lisans öğretimi veren fakültelerin Arapça Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Arapça) bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Bahsedilen alanlardan yeteri kadar başvuru olmadığı takdirde İlahiyet Fakülteleri ve İslam İlimler Fakültesinden de personel alımı yapılacaktır. Adayların 2016- yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P121 veya KPSS P10 puan türünden en az 50 puan almaları gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 100 Arapça Öğreticisi alımı detayına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.