MEB 500 Maarif Müfettiş Alımı

MEB 500 Maarif Müfettiş Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 500 maarif müfettiş alımı yapacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan atama kılavuzuna göre 23 Aralık 2016 mesai bitimine kadar başvurular sona erecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı 500 maarif müfettiş alımı yapacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı  ‘ MEB ‘  tarafından yayımlanan atama kılavuzuna göre 23 Aralık 2016 mesai bitimine kadar başvurular sona erecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımı yapılacak 500 maarif müfettişi, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında “ Bakanlık “ maarif müfettişleri atama kılavuzu yayımlandı. Buna göre MEB 450 maarif müfettiş ve 50 maarif baş müfettişi olmak üzere 500 müfettiş alımı için sınav yapacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB müfettiş alımı başvuru tarihleri 19 Aralık 2016 tarihi ile 23 Aralık 2016 tarihlerinde başvuruda buluna bilecekler. Sınavı kazanan adaylar ise mülakata hak kazanarak 30 Aralık 2016 tarihinde listeler ilan edilecek. Adaylar 3 Ocak 2017 tarih ile 17 Şubat 2017 tarihlerinde mülakat gerçekleştirilerek 24 Şubat 2017 tarihinde mülakat sonuçları açıklanacak.

MEB Maarif Müfettişliği Bakanlık Teşkilatı : Milli Eğitim Denetçisi , Maarif müfettişi, Denetim uzmanı, il Milli Eğitim denetmeni ve eğitim uzman yardımcılarında görevli olanlar veya bu görevleri yerine getirmiş ‘  olanlar arasında tez ve yabancı dil şartlarını yerine getiren adaylar başvuruda buluna bilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakanlık Maarif Müfettişliği mülakatına başvuruda bulana bilmeleri için öncelik olarak kılavuzda gerekli şartları taşıması gerekmekte. Ayrıca 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunun 130 ‘ dan 137’ inci maddelere kadar olan bölümlerde aylıktan kesme, kınama ve kademe durdurma cezaları gibi her hangi bir ceza almamış olması ve en az mülakattan 70 ve üzeri puan alması gerekmekte. Adaylar MEB Ek Hizmet Binasında mülakata alınacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum