MEB Aday Öğretmen Yazılı Sınav Tarihi 19 Mart 2016 Olarak Belirlendi

MEB Aday Öğretmen Yazılı Sınav Tarihi 19 Mart 2016 Olarak Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Yaptığı Açıklamada Aday Öğretmenlerin Sınav Kılavuzunu Yayınladı. Sınavla İlgili Tüm Bilgiler, Sözlü Sınav Tarihleri, Sınav Ücreti, Başvurular ve Sonuç Açıklanma Tarihleri.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 18 Ocak 2016 tarihinde önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada aday öğretmenlerin sınav kılavuzunun yayınlandığı duyuruldu.

Yazılı sınav için ücreti olarak 55 TL belirlenmiş olup, ücret yatırma tarihleri 29 Ocak - 19 Şubat 2016 olarak belirlendi. Yazılı sınav 19 Mart 2016 tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınavlar ise 21 Mart 2016 İle 15 Nisan 2016 tarihleri arasından il müdürlüklerince belirleneceği belirtildi. Yazılı sınav sonuçları 8 Nisan 2016 tarihinde yayınlanacak olup, sözlü sınav sonuçları ise 10 iş günü içinde açıklanacağı belirtildi.

Şartlara haiz olan aday öğretmenler başvuru yapmadan direk sınava giriş belgesi düzenlenmek suretiyle sınava girebilecektir. Performans değerlendirmesi başarılı olan aday öğretmenler 1 yıl çalışma şartını yerine getirmek şartıyla sınava girmeye hak kazanacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.