MEB Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler Oldu

MEB Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler Oldu

19 Ocak 2016 Tarihi ve 29598 Sayılı Resmi Gazete de Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değiştirildi. 1 Yıl Fiilen Çalışmak ve Performans Değerlendirmesi Getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan 19 Ocak 2016 Tarihi ve 29598 Sayılı Resmi Gazete de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Peki, MEB tarafından yayınlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ne anlama geliyor.

Adaylara yazılı ve sözlü sınav uygulaması başladı. Yayınlanan yönetmelikle artık adaylar 1 yıl fiilen çalışmadan sınava giremeyecek. Ayrıca performans değerlendirmesi bu yönetmelikle gelen en büyük değişiklik.

Performans değerlendirmesi başarılı olamayan adaylar sınava dahi giremeyecek. Aday öğretmenleri kimler değerlendirecek: Danışman Öğretmen, Okul Müdürü, Maarif Müfettişi ve Diğer şeklinde formda sıralandı. Toplam 13 sayfa yayınlanan formda aday öğretmenleri birçok yönüyle değerlendirilmesi planlamaktadır.

Yapılan değişiklikler bununla da kalmadı, yönetmelikten 2 ve 7 maddeler yürürlükten kaldırıldı ve başka yere görevlendirilen öğretmenlerin hakkında istenen form ve belgeleri 5 iş günü içerisinde gönderilmesi gereklidir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.