MEB En Az Ortaokul 14 Daimi Personel Alımları

MEB En Az Ortaokul 14 Daimi Personel Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İŞKUR’da yayınlanan ilanda daimi kadroda farklı branşlarda en az ortaokul mezunu 14 Personel alımı yapılacağı belirtiliyor.

İŞKUR’da yayımlanan ilana göre MEB’ bağlı Adana Öğretmenevi bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda en az ortaokul mezunu üst yaş sınırı olmadan 14 kamu Personeli alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 14 Haziran 2021 tarihine kadar (14 Haziran 2021) yapacaklardır.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Başvurular İŞKUR’DAN yapıldıktan sonra Tüm evraklar 15 Haziran 2021 saat 17:00’a kadar adanaogretmenevi.isbasvuru@gmail.com mail adresine gönderilecektir.

Adaylar için kura işlemleri

Adaylar için kura çekimi 18 Haziran 2021 tarihinde 10:00  - 11:00 saatleri arasında @adanaogretmenevi instagram hesabından canlı olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

En az ilköğretim (ortaokul) mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, MEB Onaylı  Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi Belgesi sahibi olmak, İlan tarihinden önce alınmış İş Sağlığı ve İş güvenliği eğitimi Belgesi sahibi olmak, İlan tarihinden önce Seyhan ilçesinde ikamet ediyor olmak ve Kamuya işe alımda geçerli diğer kanuni şartları taşıyor olmak.

Resepsiyon Görevlisi için aranan nitelikler (4 personel)

İlan tarihinden önce alınmış MEB onaylı Ön Büro Elemanı Yetiştirme Geliştirme ve Uyum Eğitimi Belgesine sahip olmak, İlgili meslekte turizm veya konaklama sektöründe 2 yıl çalışmış olmak.

Aşçı Yardımcısı için aranan nitelikler (2 personel)

İlan tarihinden önce alınmış MEB Onaylı Geleneksel Türk Mutfağı Eğitimi Belgesine sahip olmak, İlgili meslekte turizm veya konaklama sektöründe 2 yıl çalışmış olmak.

Aşçı için aranan nitelikler (1 personel)

İlan tarihinden önce alınmış MEB Onaylı Aşçı Yardımcısı Eğitimi Belgesine sahip olmak, İlgili meslekte turizm veya konaklama sektöründe 2 yıl çalışmış olmak.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (7 personel)

İlan tarihinden önce alınmış MEB Onaylı Kat Hizmetleri Elemanı Eğitimi Belgesine sahip olmak, İlgili meslekte turizm veya konaklama sektöründe 1 yıl çalışmış olmak.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları; 00006073107, 00006073111, 00006073112 ve 00006073114’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.