MEB Kısıtlamalarda Yapılacak Sınavları Açıkladı

MEB Kısıtlamalarda Yapılacak Sınavları Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü tarafından kısıtlamalar döneminde bazı sınavların yapılacağı konusunda açıklama geldi. İşte MEB’in kısıtlama döneminde yapacağı sınavlar.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından İçişleri Bakanlığının yayımladığı koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında bazı sınavların yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda “MTSK, SRC ve İş Makineleri Sınavları” aşağıdaki hususlar çerçevesinde yapılacak.

Özel motorlu taşıt sürücüleri kursu, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ile iş makineleri sürücü eğitim kurslarında eğitimlerini tamamlayarak sınav aşamasına gelmiş kursiyerlerin sınavları, İçişleri Bakanlığının 18 Kasım 2020 tarihli “Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler” yazısında yer alan hususlara uygun olarak yapılacak.

MEB Hangi Sınavları Yapacak Belli Oldu

21 Kasım 2020 Cumartesi günü yapılacak olan özel motorlu taşıt sürücüleri kursu, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ve iş makineleri sürücü eğitim kursu sınavları normal saatinde başlatılarak yapılacağı açıklandı.

MTSK, SRC Sınavları Yapılacak

22 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak olan özel motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi uygulama sınavları randevu saati 11.00'de başlayan kursiyerden başlamak üzere sekiz kursiyerin sınavı yapılacaktır. Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ve iş makineleri sürücü eğitim kursu teorik ve uygulama sınavları saat 12.00'de başlatılacak şekilde planlanacaktır.

İş Makineleri Eğitim Kursu

Yapılacak ikinci bir duyuruya kadar, izleyen haftalardaki özel motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi uygulama sınavları saat 11.00'de sekiz kursiyerin sınavı yapılacaktır. Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ve iş makineleri sürücü eğitim kursu teorik ve uygulama sınavları ise saat 12.00'de başlatılacak şekilde planlanacaktır açıklaması yapıldı.

Benzer Haberler
Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.