MEB Okullara 50.000 Güvenlik ve Temizlik Personeli Alımı (KPSS Şartı Olmamalı)

MEB Okullara 50.000 Güvenlik ve Temizlik Personeli Alımı (KPSS Şartı Olmamalı)

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2022-2023 döneminde tüm okullara 50 bin güvenlik ve temizlik personeli alımı yapacak. KPSS sınav süreci beklenirse 1. dönem okullarda güvenlik olmayabilir. KPSS şartı olmamalı.

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” bünyesinde 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için en az 50.000 yeni kadroya Güvenlik görevlisi alımları ile temizlik personeli alımları yapılacak. Bilindiği üzere İŞKUR bünyesinde TYP ile alımlarında sistem tamamen değişmişti. MEB kendi bünyesinde yeni bir sistemle başvuru alması sürecine girilecek. İptal olan KPSS sonrası atamalarda sınav şartı olmaması gerekiyor. İşte detaylar.

50.000 güvenlik temizlik alımı KPSS ile olmamalı

50 bin kadro için olmak üzere güvenlik alımlarında ve temizlik personeli alımlarında KPSS şartının olmaması gerekiyor. 2022 KPSS yeni takvimi 17 Eylül’de başlanacağı açıklandı. Okullar da Eylül’ün 2. haftası açılacak. Ancak KPSS yeni süreci beklenirse okullar 1. dönem için güvenlik ve temizlik personeli olmadan başlaması durumu ortaya çıkabilecek.

MEB, TYP ile alım yapmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” her yıl İŞKUR kapsamında TYP ile personel alımlarını geçici olarak yerine getiriyordu. TYP’de sistem değişince de tüm okullara güvenlik ve temizlik alımlarında yeni başvuru ve atamalar MEB bünyesinde kendi içerisinde olacak. Sistemin nasıl olacağına dair Ağustos ayı içerisinde artık başvuru ve tüm işlemlerin belli olması ve özellikle alımların KPSS’siz olması isteniyor.

İŞKUR, TYP alımlarında önemli değişiklik

2022 yılı itibarıyla İŞKUR bünyesinde alınan TYP yönetmeliğindeki değişiklikle başvurular ve tüm alımlarda yeniliğe gidildi. TYP alımları artık şu çerçevede alım yapılabilecek.

“Sivil Savunma Kanunu kapsamında meydana gelen afet, salgın, acil durum ve diğer mücbir sebep kararlarını müteakip veya bunlar beklenmeksizin meydana gelen sosyal kriz durumlarını aşmak için ihtiyaç görülmesi halinde kamusal hizmetleri desteklemek amacıyla programlar” ile TYP çerçevesinde alım yapılacak.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
102 Yorum