MEB Onaylı İş Bulma Fırsatı

MEB Onaylı İş Bulma Fırsatı

Milli eğitim Bakanlığı onaylı işaret dili eğitimi ve işaret dili eğitici-tercümanlığı sertifikası alanlar birçok alanda iş bulabiliyor.

İşaret dili öğrenen vatandaşlar birçok alanda iş bulabilme fırsatına sahip oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikayı alan bir vatandaş noterden sertifikasını onaylatıp yeminli tercüman haline geliyor ve birçok kamu kurumlarında iş sahası yaratmış oluyor.

Noterden tasdikli yeminli tercümanların başlıca kamu kurum kuruluşlar; Adliyede bilirkişi, Tapu Daireleri, Karakollar, Hastaneler, Bankalar vs. Yeminli Tercümanlar sahip oldukları sertifikaları noterden onaylatarak yeminli tercümanlık yapabilmektedirler.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun ulusal ve uluslararası gerçekleştirdiği tüm spor dallarında görevlendirilmek üzere spor organizasyonlarında tercüman olarak spor kulüplerine hizmet verebilmektedir. Dernek ve Spor Kulüplerinde işitme engelli vatandaşlarımıza günlük hayatlarında yardımcı olmak üzere aylık ücretle veya günlük ücretle hizmet verebilirler. Özel sektörde rehabilitasyon merkezlerinde görev alabilirler vs.

Bu sertifikaları başvuracak vatandaşlar İl ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüklerine, Türkiye İşitme Engellileri federasyonuna başvurarak işaret dili eğitimi ve işaret dili eğitici-tercümanlığı sertifikası alabilirler. Başvuracak adayların eğitim öğretim durumu ve ne şekilde çalışacakları başvuru yerlerinden öğrenilmektedir. Sizde engellilerin dünyasına ışık olmak ve kamuda iş imkânı elde etmek için başvuru yapınız.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum