MEB Özür Tayin Başvuruları Ağustos Ayında Yapılacak

MEB Özür Tayin Başvuruları Ağustos Ayında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Özür Tayin Başvuru işlemlerini Ağustos ayı içerisinde yapacağını açıkladı. Özür Tayin Gurubuna giren adayların Ağustos ayı içerisinde işlemlerini sonlandırmaları gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlerin özür tayin başvurularının Ağustos'ta alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama Öğretmenlerin yaz dönemi mazerete bağlı yer değiştirme (Özür Grubu) başvuruları 8 Ağustos 2017 ile  14 Ağustos 2017 tarihleri arasında Özür grubu atamaları ise 29 Ağustos'ta yapılacak.

Öğretmenlerin Eş Durumu Sağlık Durumu Atamaları MEB Tarafından Ne Zaman Yapılacak? Öğretmenlerin Özür Durumu Yer Değiştirmeleri Ne Zaman Yapılacak? Soruları yanıt buldu.

Öğretmenlerin 2017 Yaz Dönemi Atamaları özür grubu atamaları 8 Ağustosta yapılmaya başlanacaktır. Özür durumu (eş ve sağlık) yer değiştirmeleri işlemlerinin son tarihi 21 Ağustos 2017 olarak yapılacak.

Bilindiği üzere MEB özür grubu atamaları yılda 2 kez yapıyor. İlki sömestr tatilinde Ocak-Şubat aylarında yapılıyor. İkincisi ise asıl özür grubu atama dönemi olarak biliniyor ve genelde Ağustos ayında yapılıyor.

Son 4 yılı incelediğimizde öğretmenlerin özür grubu atamalarının Ağustos ayında yapıldığını görüyoruz. 2017 özür grubu atama sonuçları da Ağustos ayının sonunda açıklanmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.